Mezoterapi

MEDİKAL ESTETİK

Mezoterapi vücudumuzun en büyük organı olan derimizin orta katmanı ve buna bağlı hücrelerin iyileştirme hali olarak tanımlanabilir.

Mezoterapi Nedir?

Mezoterapi, vücudumuzun en büyük organı olan  derimizin orta katmanının ve buna bağlı hücrelerin iyileştirilmesi hali olarak tanımlanabilir. Son dönemin en gözde hizmetlerinden olan mezoterapi yönteminde, uzmanların kişiye özel olarak belirlediği çeşitli etken maddeleri kullanılarak uygulandığı sağlıklı güzelleşmenin ve bunun yanı sıra zayıflama, sıkılaşma, bölgesel incelme, saç dökülmesini durdurma, saç çıkarma, nemlendirme, cilt gençleştirme uygulamalarının en trend topik olanı ve en çok tercih edilen yöntemidir. Mezoterapi, kişinin kaygılarını kozmetik ürün kullanmadan en doğal sonuca ulaşmak maksadıyla yapılmaktadır.

Bu uygulama insan metabolizmasının genel olarak dışlamadığı vitaminlerin, minerallerin, aminoasitlerin, enzimlerin tek başlarına ya da genellikle karışım halinde derinin orta tabakasına mikroenjeksiyon ile uygulanması tekniğidir. Enjekte edilecek maddeler kişiye ve kişinin isteklerine uygun olarak seçilir Mezoterapi, şu an dünyada sağlıklı yaşlanma ve güzellik sektöründe bilinçli tüketicilerin en sık tercih ettiği hizmetlerin başında yer almaktadır.

Mezoterapi Nasıl Yapılır?

Öncelikle uzman doktor tarafından kişinin kaygıları istekleri tam olarak analiz edilmesi gerekmektedir. Sonrasında, uygulanacak bölgede iyileştirme sağlayacak maddeler belirlenerek gerekli hazır kokteyller ya da uzman doktorun öngördüğü solüsyonlar hazırlanmaktadır. Uygulama öncesinde ise cilt temizlenir ve dezenfekte edilir. Ağrıya duyarlı kişilerde ise talebe göre 20 dakika öncesinden anestezik krem uygulaması ile ağrı ve acı en az seviyeye indirilebilir.
Mezoterapi konusunda uzman doktorlar tarafından yapılması gerekmektedir.

Günümüzde halk arasında tabir edilen “iğne” (enjektör) kavramından uzak olan, çok daha ince yapıya sahip nano iğneler vasıtası konforlu bir biçimde uygulamalar tamamlanmaktadır. Acıya aşırı duyarlılık gösteren, “iğne” fobisi olan kişiler dahi uygulamada pek sorun yaşamadıklarını belirtmektedirler. Kullanılan bu mezoterapi yönteminde, uygulamada ihtiyaç duyulan materyaller neredeyse acısız olarak tarif edilecek şekilde sorunlu olan bölgeye direk uygulanarak yapılmaktadır. Mezoterapi işleminin sorunlu bölgeye direk olarak uygulanması iyileşmenin diğer tüm yöntemlere göre daha hızlı olmasını sağlamaktadır.

Bu uygulamalar düşünülenin aksine ameliyathanelerde değil, genel olarak uygulama odalarında yapılmakta olup işlem sonrası gündelik hayatı etkileyecek herhangi bir duruma da sebep olmamaktadır.

Mezoterapi Tedavileri

Mezoterapi cilt gençleştirme, sıkılaştırmadan tutun, zayıflama, selülit tedavisine kadar bir birçok farklı durumu tedavi etmek için sıklıkla uygulanmaktadır. Mezoterapinin en sık uygulandığı durumlar şu şekilde sıralanabilir;

 • Cilt gençleştirmesi ve sarkmasını önleme,
 • Cilt güçlendirmesi,
 • Leke tedavisi, güneş lekeleri
 • Deri çatlakları
 • Selülit
 • Kilo kaybı
 • Saç dökülmesi, saç tedavisi, kellik
 • Gözaltı morlukları ve gözaltı torbaları
 • Sivilce, Akne Tedavileri
 • Alerjiler
 • Spor yaralanmaları
 • Akut ve kronik ağrılar
 • Fibromiyalji (geceleri yeterince uyku almasına rağmen sabah kalktığında insana kendini hiç uyumamış gibi hissettiren yumuşak doku romatizması)

  Gözaltı sorunları çözümünde Mezoterapi mi, Işık Dolgusu mu daha İyi ?

  Gözaltı ışık dolgusunun yapılma nedeni, bölgede kaybedilen hacmi geri kazandırarak daha ışıltılı bir görünüm yaratması ve bu efektin 2 yıldan fazla sürmesidir. Ancak her gözaltı sorunu dolgu ile çözülemeyebilir, cilt kalitesi dolguyu taşıyacak kadar güçlü olmayabilir, göz altında hacim kaybı olmayabilir ancak koyu renk veya halkalanmalar olabilir . Bu durumda öncelikle göz altı restorasyonunda Mezoterapi kullanılır.

  Cilt altına yapılan enjeksiyonlar ile cilt kalitesi artırılarak daha ışıltılı ve parlak bir görünüm elde edilebilir. Güçlendirilen cilt gerekirse hacim kaybı var ise tekrar dolgu ile doldurulabilir. Günümüzde  daha doğal bir görünüm hedefleyen misafirlerimiz artık, klasik göz çevresi lekelerini azaltmakla kalmayan, hem kaybolan hacmi, alanı geri yükleyen, hem de derin ve doğal yapı dokularını yenileyerek taze ve doğal görünüm sağlayan hedefe dönük ve spesifik bir tedaviyle cevap veren güçlü mezoterapiler ile istedikleri görünüme kavuşabilmektedirler.

  Mezoterapi cildimizi nasıl etkiler?

  • Nemlendirme etkisi, ile suyu bağlayan ve dokuda üç boyutlu olarak dolaşımına yardım eder.
  • Antioksidan etki, serbest radikalleri absorbe edebilen içerikler sayesinde hücresel seviyede oluşabilecek olumsuz etkileri erkenden önler. Yaşlanmayı geciktirir
  • Fibroblastik düzeyde uyarıcı etkisi , tip 1 kolajen üretimini arttırır.
  • Dermal bileşenlerin yenilenmesi, hem fibroblastların sayısının artırılması hem de metabolik aktivitesinin yükseltilmesi ile, sürekli olarak hücrelerde yenilenme sağlar.
  • Metabolik etki,  polinükleotidler, temel otolog bileşenler olan kişinin kendine ait temel yapı maddelerinin bütünleşmesine katkı sunar ve fizyolojik işlevsellik artışı sağlar.

  Ve daha nice etkileri sayesinde dermo-epidermal tabakada iyileşme sağlanması cildin kalitesi yükseltirken kırışıklarda azalma sağlar.

  Saç Mezoterapisi Nedir?

  Saç mezoterapisi, gerekli mineral ve vitaminlerin saçlı deriye mikroenjeksiyon yöntemi ile uygulanması işlemidir. Saçın ihtiyacı olan vitaminler, kaffeinler mineraller, keratin ve amino asitler derinin direkt olarak altına küçük iğneler ile enjekte edilir. Böylece saç kökleri güçlendirilmekte ve saç dökülmesinin önüne geçilir. Ayrıca aktif olmayan saç hücreleri uyandırılarak yeni saç oluşumu da sağlanır. Hazırlanan karışım ile sağlıklı bir saç derisine ve tellerine kavuşmak mümkündür.

  Yeni Saç çıkartır mı? Sorusunun cevabı Evet, saç mezoterapisi uyuyan saç hücrelerini uyandırarak yeni saç oluşumu sağlanır. Ayrıca bu tedavi yöntemi saç derisindeki dolaşımı hızlandırarak tüm saç hücrelerini sağlıklı bir hale getirmekte ve saç dökülmesini de en az seviyeye indirir. Uzman hekimler tarafından sıklıkla önerilen saç mezoterapisini yaptıranlarda olumlu sonuçlar görülür. Saç mezoterapisi öncesi sonrası karşılaştırıldığında gözle görünen değişiklikler gözlemlenir.

  Selülit Mezoterapisi Nedir?

  Hazır mezoterapi kokteylleri ya da Uzman Doktorumuzca hazırlanan L-karnitin, DMAE, ADN, Kolajenaz ve peptitlerle hazırlanan içerikler kullanılarak yapılan 2-4 seans süren ve etkisini tedavi sonrasında görülen oldukça etkili bir yöntemdir. Bu sayede ciltteki portakal kabuğu görüntüsünün ortadan kalkması da sağlanmış olur. Cildi yapılandırarak selülit görünümünü ortadan kaldırılır minimum seviyeye indirilir. Ağrı hissetmeyeceğiniz nano iğneler ile yapılan tedavi en çok tercih edilen işlemlerin başında gelmektedir.

  Gözaltı Mezoterapisi Nedir?

  Gözaltı bölgesinde oluşan koyu renkleri, halkaları renk eşitsizliğini gidermek, gözaltı bölgesini güçlendirmek için 1-3 seans aralığında yapılır sonraki yıllarda düzenli devam edilmesi durumunda seans sayısı giderek azalmaktadır.

  Dolgu ile işlem yapılmasını tercih etmeyen ancak göz altında hacim kaybı olan daha doğal görünüm isteyen misafirlerimiz için özel mezoterapi ürünleri ile tedavi yapılmaktadır.

  Özelikle dolgu gereken durumlarda dahi , cilt kalitesi dolguyu taşımaya yeterli olmayacak kadar zayıf olabilir. Bu durumla karşılaşan misafirlerimizin göz altlarında nohut gibi toparlaklık oluştuğu görülmektedir. Bu durumlarla karşılaşmamak için gözaltı bölgesinin öncelikle kuvvetlendirilip güçlendirilmesi sonrasında gereken diğer kombine tedaviler ile sorunun çözümlenmesi hedeflenir. Doğru yönlendirme için uzman doktorumuzdan bizlere ulaşarak  ücretsiz randevu alabilirsiniz.

  Zayıflama Mezoterapisi Nedir?

  Deri altına yapılan lipoliz ile, yağ hücresinin çeperini saran zarın geçirgenliğini artırarak yağların dışarı çıkması parçalanması sağlanır. Parçalanan yağ asitleri ise lenfatik sistem tarafından böbrek ve karaciğere taşınarak vücuttan atılır. Enzimatik lipolizde temel kullanılan etken maddeler fosfotidilkolin, L-carnitinedir, kolajenazdır.

  Enzimatik Lipoliz nasıl uygulanır?

  Lipoliz tekniğine uygun özel iğneler ile deri altına kokteyl bırakılır. Kullanılan ürüne ve misafirimizin durumuna bağlı olarak 1 veya 1-3 seans süren tedavi protokolleri uygulanır.  Enzimatik lipoliz zayıflama da kesin etkilidir. Temel amaç zayıflatmak değil bölgesel olarak yağ birikiminin yoğunlaştığı alanları inceltmek ve kişiyi daha fit bir görünüme kavuşturmaktır. En sık uygulama bölgeleri karın, mide, basen, bacak ve diz içleri, üst kol, omuz arkası, sırt ve beldir. Ayrıca erkeklerde meme büyümesinde (jinekomasti) uygulanabilir.

  Tedavi bölgesi lokal anestezi kremle uyuşturulur, ağrı oldukça hafiftir. Bol su içilmesi tedavi süresince karbonhidrat tüketiminin azaltılması ve hafif tempolu yürüyüşler beklenen etkiyi daha da arttırmaktadır.

  Gençlik Aşısı Nedir?

  H100 , veya daha yoğun H100+ ürünleri ile yapılan Gençlik Aşısı, mezoterapisi yaşlanmaya karşı mücadele kapsamında uygulanan en beğenilen yeni tedavi tekniğine denir. Yaşlanma sürecini azaltmak ve yaşlılık belirtilerini ortadan kaldırmak için uygulanan bir yöntemdir. Cerrahi uygulama değildir.

  Yapılan araştırmalar neticesinde başarılı sonuçları kanıtlanmıştır. Bu uygulama sayesinde cilde parlak ve diri bir görüntü kazandırmak hedeflenir. İşlemi yapan hekimin tecrübesi bu alanda büyük rol oynar.

  Paris Işıltısı Nedir?

  Yaşlanma belirtileri ortaya çıkan, yada engelleme amacı ile yapılan yüze ve gözaltına canlılık kazandırmak için uygulanan mezoterapi yöntemidir. Angi aging tedavisi için önerilen Gençlik aşısı H100+, gibi özel bir uygulamadır. 56 farklı içerikten oluşan çok özel bir kokteyl olan Paris Işıltısı İşlem sonrası fibroblast aktivitesi artırılır.

  Pürüzsüz ve güzel bir cilde sahip olmak için gerekli olan besinleri içeriğinde barındırır nem oranını artırılır. Cildin de ihtiyacı olan şey tam olarak sağlanmış olur. Zengin içeriği sayesinde uygulandığı bölgeye ışıltı katar.

  Mezoterapi Kimlere Uygulanabilir?

  Mezoterapi uygulamaları genel olarak her kişiye uygulanabilir. Sadece, aşağıda yazılı durumların varlığında uygulanmaz.

  • Hamilelik ve emzirme sürecinde olan kadınlarda,
  • Ürtiker hastalarında,
  • Kadınlarda mens dönemlerinde
  • Kan pıhtılaşma problemi olanlarda,
  • Daha önce Felç, inme öyküsü bulunan hastalarda,
  • İnsülin bağımlısı (Şeker Hastalığı ) olan hastalarda,
  • Kanser hastalarının tamamında,
  • Birden fazla ilaç kullanma zorunluluğu olan kalp hastalarında,
  • Uzmanın belirleyeceği diğer durumlarda uygulanmaz.

  Mezoterapi Hangi Bölgelere Uygulanabilir?

  • :Bölgesel incelme: Mezoterapi uygulaması, kol bölgesi, karın bölgesi, bel bölgesi ve bacaklarda bulunan bölgesel yağlanmanın giderilmesinde yağ aldırma ameliyatlarına alternatif bir uygulama olarak sunulmaktadır. Enjeksiyon yapılan bölgede bulunan yağ kümesini yıkıma uğratarak vücuttan atılımını sağlamak üzere uygulanır. Ayrıca, mezoterapi uygulamasına eş zamanlı diyet ve düzenli spor ile desteklendiğinde kişi normalde alacağı sonuçtan çok daha uzun süreli hatta neredeyse kalıcı sonuçlara ulaşabilmektedir.
  • Yüz gençleştirme ve germe (Mezolifting): Özellikle  kadınların gündelik hayatta sık kullandığı makyaj ve kozmetikler ayrıca, yaz aylarında güneşe maruz kalması ile yüz bölgesindeki cildin kalitesi ve görünümü bozulmaktadır.Yüz mezoterapisinde uzmanın kişiye özel belirlediği ve efektif olan preparatlar vasıtası ile hazırlanan karışımlar cilt altına ve cildin ihtiyacına bağlı derin cilt dokusuna enjekte edilmektedir.

   Bu sayede kullanılan karışım ile cilt etkili ve ihtiyacı olan maddelerden kısa sürede faydalanır. Cildin ihtiyacı olan madde belirlendikten sonra lokal olarak cildin en çok ihtiyacı olan bölgeye uygulandığından cilt altına verilen maddelerin yan etki olasılığı ciddi anlamda azalır. Ayrıca, konunun uzmanı oluşabilecek yan etkilere karşı da kolaylıkla çözüm bulabilmektedir.

   Yüz mezoterapisi adı altında uygulanan mezolifting işlemi cildi yeniler, cilt sarkmalarını ve cildin yenilenmesini sağlayan en faydalı yöntemlerin başında gelmektedir. Bu işlem Ciltte kolajen sentezinin aktif hale gelmesini sağlayarak hızlı bir şekilde cilt yapısında sıkılaşma, gençleşme ve dikkat çekici bir parlaklık sağlamaktadır. Bu yöntemde uzman tarafından kullanılan hyaluronikasit, vitamin, antioksidan ve mineraller minik iğneler vasıtası ile cildin ihtiyacı olan bölgelere uygulanmaktadır. Bu uygulama sonrasında  hücre içinde artan elastin ve kolajen üretimi cildin hızlı bir şekilde nemlenmesini ve yenilenmesini sağlar.

  • Yüz nemlendirme (H100 Uygulaması): Gençik Aşısı, yüz ve boyun bölgesine uygulanır. Alkol, sigara, akne, güneş ve solaryumdan zarar görmüş ciltlere, diğer tedavilerle birlikte tamamlayıcı olarak da uygulanabilmektedir.İç organlarımızdan, cildimizin içine kadar vücudumuzun her yerinde bulunan hyalüronik asit, erken yaşlarda ciltte yoğun miktarda bulunurken, maalesef 30’lu yaşlardan itibaren hızla azalmaya başlar. Hyalüronik asidin azalmasıyla beraber cilt, parlaklığını ve esnekliğini kaybeder. H100 saf hyaluronik asit ile uygulanan bu işlemle, yaşlanmaya bağlı olarak azalan hyaluronik asidi yerine koyarak, cildin gençleşmesini sağlamak yani kırışıklıkların tedavisi ve cilt elastikiyetinin geri kazanılması hedeflenir. Anti-Aging uygulamaların başında gelen Gençlik Aşısı ile enjeksiyon sırasında cilde uygulanan hayvansal olmayan saf hyalüronik asit, nem, esneklik ve hücre yenilenmesini sağlayan kollajenleri harekete geçirir. Cilt altında uzun süre kalarak cildin savunma sistemini artırır ve yaşlanma sürecini yavaşlatır.

   Gençik Aşısı, yüz ve boyun bölgesine uygulanır. Alkol, sigara, akne, güneş ve solaryumdan zarar görmüş ciltlere, diğer tedavilerle birlikte tamamlayıcı olarak da uygulanabilmektedir.

   Öğle Tatilinde Güzelleşmenin Konforunu Yaşayın!

   Cildin altına çok ince iğneler ile uygulanarak 15-20 dakika gibi bir sürede gerçekleştirilir. Bu uygulama için, totalde en fazla 1 saat ayırmanız yeterli olacaktır. Uygulama sırasında acı hissedilmez, çok hafif bir yanma görülebilir. Uygulama sonrası da ciddi boyutlarda bir kızarıklık gözlenmez. Hassas ciltlerde oluşabilecek ufak tefek kızarıklıklar da 1-2 saat içinde kendiliğinden hafifleyerek yok olur. İki haftada bir toplam 4 seans olarak uygulanır. Etkisi 2. günden itibaren ortaya çıkar ve ciltte parlaklık ışıltı ile, kırışıklıklarda hafifleme ise gerginlikle birlikte kendini gösterir. Ayrıca, cilt doku tonunun daha kaliteli bir görünüme geldiği de rahatlıkla gözlemlenir. Uygulamanın en etkili sonuçları ise ilk 2-3 ay içerisinde alınır.

   Tedavi süresince hastanın beslenme düzenine dikkat etmesi, bol miktarda su tüketmesi, güneş koruyucu krem ile cildini muhafaza etmesi, özellikle de uygulamanın yapıldığı gün sigara ve alkol kullanmaması dikkat gerektiren noktalardır. Sağlıklı beslenme ve yaşam biçimine dikkat edilmesi, tedavinin daha başarılı ve uzun süre kalıcı olmasını sağlar.

   Gençlik Aşısı, 20 yaşından itibaren tüm cilt tiplerine uygulanabilmektedir. Uygulamanın her yıl tekrarlanması, kalıcılığı sağlamak açısından önemlidir.

  • Selülit Problemleri: Selülit günümüzde neredeyse her yaş grubu kadınlar yoğunlukta olmakla beraber erkekler de dahi görülebilen ve çok sık rastlanılan bir durumdur. Maalesef bu duruma sadece mezoterapi ve bunu destekleyici bazı cihazlar dışında sadece cerrahi ile çözüm bulunabilmektedir. Cerrahi uygulamaların meşakkatli süreci göze alındığında Başvuranlar tarafından Mezoterapi uygulamaları  ve buna ek olarak cihazlı uygulamalar en çok tercih edilen yöntemlerin başında gelmektedir.Mezoterapi uygulaması ile cilt altına enjekte edilen kişiye özel solüsyon ve maddeler selülit bulunan bölgede olan kan akışının normale dönmesi ve bölgedeki lenfatik dolaşımın düzenli bir duruma gelmesi amaçlanarak yapılır. Bu sayede selülitli bölgede yağ kümelerinin çözülmesini ve selülit sebebiyle  oluşmuş olan sertleşme gösteren bağ dokunun düzelmesini sağlamaktadır. Selülit tedavisinde düzelmeler 4 ile 10 hafta arasında uzamanın belirleyeceği süreçler dahilinde uygulanarak başarılı sonuçlar alınır. Yine bu tedavide de düzenli spor ve sağlıklı beslenme (diyet) ile desteklendiğinde sonuçlar neredeyse kalıcı olmaktadır.
  • Vücut Sıkılaştırma: Mezoterapi ile sıkılaştırma terapileri, aynen yüz bölgesinde uygulanan mezolifting (mezoterapi ile yüz germe) protokolü ile hemen hemen vücudun her bölgesinde (kol, bacak, iç bacak, karın, üst göğüs, dekolte, el, sırt, boyun vb..) yaş almaya bağlı olarak gelişen sarkma ve gevşemelerin giderilmesinde kullanılmakta ve başarılı sonuçlar vermektedir.
   Bu uygulamada da yine Uzman tarafından ihtiyaç duyulan bölgeye ve kişiye özel hazırlanan vitamin, mineral ve diğer yardımcı maddelerin de olduğu karışım minik enjeksiyonlar ile cildin orta katmanına yani 4-6 mm derine verilerek uygulanmaktadır.
   Özellikle hızlı sonuç görmek isteyen kişilerde ise, yaş almaya bağlı oluşan sarkmalar, çizgiler, boşluklar vb.. Cilt hasarları anti aging kapsamında, sadece organik içeriğe sahip saf hyalüronik asit, dolgu ve diğer yardımcı ürünler ile desteklenerek giderilebilmektedir.
   Ayrıca, Bu uygulamaya paralel olarak kullanılan  RadyoFrekans prosedürü, cildin alt katmanına ısı vererek özellikle bölgesel incelmede yağ hücrelerinin küçülmesine ve cildin sıkılaşmasına neden olarak vücut hatlarının daha belirgin hale gelmesinde ciddi fayda sağlamaktadır. RadyoFrekans terapisi eklenerek yapılan bel, bacak ve kol bölgelerinde yağ hücreleri yoğun olduğundan özellikle az kilolu veya balık etli olarak tabir edilen kişilerde vücut kıvrımlarının, belirginleşerek ortaya çıkması ve uygulanacak diyet programı sayesinde çok efektif sonuçlar elde edilebilmektedir.
   Kişiye göre değişen 4 ile 10 seans arasında süren bu uygulamada uzman bölgesel cilt sarkma ve gevşemelerini ortadan kaldırmayı amaçlamaktadır.
  • Saç mezoterapisi ile saç çıkarma – Saçlı derinin iyileştirilmesi: Günümüzde en çok sorgulanan mezoterapi işlemlerinin başında Saç Mezoterapisi gelmektedir. Hem kadınların hem de erkeklerin ortak sorunu olan saç dökülmesi, saçın normalden daha hızlı uzamasını ve bazı hastalıklara bağlı olarak gelişen saç açılması problemlerinin giderilmesinde çok sık kullanılan ve başarılı bir yöntemdir.

   Bu problemleri yaşayan kişilerde, uzman, saçlı derinin ihtiyacı olan mineral, vitamin ve beslenme kaynağı olan kokteyl karışımları yaklaşık 2mm minik iğneler vasıtasıyla ile saçlı deriye uygulamaktadır veya roller vasıtası ile cilt altına emilimini sağlamaktadır.

   Bu yöntem, Saçın canlanması, uzamasının hızlanması ve saç dökülmesini önlemek amacıyla uygulanan çok etkili kabul edilen bir yöntemdir. Uygulama sonrasında cilt altında oluşan enfeksiyonların giderilmesi, kan dolaşımı hızının artırılması ve hücre metabolizmasının hızlandırılması hedeflenmektedir.

   Bu sayede saç foliküllerinin daha aktif, canlı bir hal alması sebebiyle saçların güçlenmesini, sağlıklı ve hacimli bir saç görünümü oluşmasına yardımcı olur. Özellikle genetik faktörler, stres, sigara, hava kirliliği, günlük hayatta maruz kalınan güneş ışınları ve diğer faktörler olan hormon değişimleri, düzensiz beslenme ve gündelik yaşam tarzı saçların cansız bir hal almasına, kırılmalarına ve dökülmelere sebep olarak seyrek bir görüntü oluşmasına neden olur.

   Bu yöntem uygulanırken özellikle belirli sebeplere bağlı saç dökülmeleri tespit edilmekte olup hastanın problemine göre uzmanın belirleyeceği süreçler içinde 4 ile 10 seans uygulanarak saçların daha canlı ve yoğun bir görünüm elde edilmesi hedeflenmektedir.

   Bu duruma bağlı bazı tip saç dökülmelerinde de mezoterapi uygulaması sayesinde  çok başarılı sonuçlar alınabilmektedir. Bu konuda uzmanın görüşü çok önemlidir. Buna ek olarak Saç Ekimi sonrasında uygulanacak mezoterapi işlemlerinin en az 6 ay beklendikten sonra yapılması önerilmektedir.

  • Belirli yara izlerinin giderilmesinde
  • El üstü gençleştirme uygulamalar
  • Cilt Lekelerinin giderilmesinde

  Mezoterapi Uygulaması Süresi

  Mezoterapi uygulamasının süreleri yapılacak işleme ve kişinin hafif diye tabir edilen acıya duyarlılık seviyesine göre değişiklik göstermektedir. Bu süreç genel olarak 15 dk ile 30 dk arasında sürmektedir. Hissedilen hafif sızlamaya duyarlılık göstereceği düşünülen kişilerde anestejik krem uygulaması sebebiyle kremin etkisini gösterme süresi olan 30 dakika kadar beklemek gerekeceğinden bu süreç tamamlandıktan sonra Mezoterapi uygulamasına geçilebilmektedir.

  Hastanın uygulama esnasında uzmana sağladığı konfor süreci 15 dk altına dahi düşürebilmektedir.

  Mezoterapi Kalıcı Mı?

  Diğer medikal estetik uygulamaları gibi bu işlem de kalıcı bir çözüm değildir. Cildin tipine ve dış faktörlere göre kalıcılık süresi de farklıdır. Düzenli yapılan işlemlerde cilt kalitesi arttırılır.

  Mezoterapi İşleminin Ardından Kontroller Oluyor Mu?

  İşlemlerin herhangi bir yan etkisi olmadığı için özel bir kontrol seansı gerektirmemektedir.

  Mezoterapi İşleminin Etkisi Hemen Görülür Mü?

  Bazı lifting etkili mezoterapilerin (7 k Lifting, Nucleofill DNA ışıltısı ve Inna Aqua gibi) etkisini hemen daha muayene koltuğunda iken görürsünüz. Diğer cilt parlatma, kırışıklık azaltma, saç mezoterapisi gibi mezoterapilerin etikleri önerilen seans sayısı sonunda görülmektedir.

  Mezoterapi Fiyatları

  Mezoterapi fiyatları kullanılan ürün, önerilen seans sayısına göre farklılık göstermektedir. Paket fiyat almak her zaman daha avantajlıdır. Detaylar ve ücretsiz randevu için bizlere 0532 276 70 39 nolu numaramızdan ulaşabilirsiniz.

  Mezoterapi hangi sıklıklarla yapılır?

  Mezoterapiler kullanılan ürün cildinizin yapısına göre bir ve ya tekrarlayan seanslar ile birkaç seans yapılması önerilebilir. Örneğin selülit için yapılan bir mezoterapi 4-6 seans sürebilirken, yüz canlandırma, kaldırma mezoterapiler kullanılacak ürüne göre 1-2 seans önerilebilir.  Muayeneniz sonrası uzman doktor sizlere gereken ürün ve seans sayısını uygulanacak tedavi protokolünü ayrıntıları ile açıklayacaktır. 

  Mezoterapi Ağrılı Bir İşlem Mi?

  Mezoterapi enjekte edilebilir bir tedavidir. Teorik olarak, iğne veya mezoterapi çözeltisi nedeniyle ağrılı bir tedavi olduğu varsayılabilir, ancak uygulama öncesinde bölgenin anestezik merhemlerle uyuşturulması nedeni ile pratik olarak süreci neredeyse ağrısız hale getirir. Kullanılan bazı ürünlerde yer alan içerikler kısa süreli yanma hissi versede uygulama sonrasında herhangi bir ağrı kalmaz, morluk kızarıklık oluşumu oldukça nadir görülmektedir.

  Dolgu mu? Mezoterapi mi Botox mu daha iyi?

  Rahatsızlık hissedilen bölgeye dolgu mu, mezoterapi mi yoksa botox mu yapılması gerekir? En çok sorulan soruların başında gelmektedir. Doğru cevap ise uzman doktorun incelenmesi sonrası verilebilir. Bazen kombine tedaviler misafirlerin aradığı çözümdür. Kliniğimizde sıklıkla mezo-botox uygulamaları yapılmaktadır. Bu durum tamamen misafirimizin cilt kalitesi ve beklentilerine yönelik çözümlenmektedir.

  Boyun Kırışıklıkları Nasıl Tedavi Edilir?

  Boyundaki derin kırışıklıklar için kombine tedavilerle en iyi sonucu almak mümkün. Uzman Doktorumuz tarafından boyun için hazırlanmış kokteyl ile 2-3 seans süren mezoterapi sonrası, cilt dokusu onarılır ve kırışıklıklardaki değişim gözlenir. Boyun ve dekolte bölgesi çok hassas bir deriye sahip olduğundan, bu bölgeye yapılacak işlemlerin, işinin uzmanı bir doktor tarafından gerçekleştirilmesi önemlidir. Mümkün olduğunca boyun çizgilerinin doldurulması ya da fokuslu cihazlarla müdahale edilmemesi tavsiye edilir

  Kök Hücre Mezoterapileri Var Mı?

  Kendi yaşam pınarımız yaşayan sağlıklı canlı hücreler ile mezoterapi uygulaması yapılmaktadır. Saç dökülmesinden, cilt kalitesinin arttırılmasına, boyun ve el üstü kırışıklıklardan selülit tedavilerine kadar geniş bir alanda kullanımı mevcuttur.

  Labarotuvar ortamında yapılan check up sonrası sadece sağlıklı canlı hücrelerin 150 milyon adede kadar çoğaltılması ile tedavi başlatılır. Ve hiçbir yabancı içerik eklenmeden doğrudan deri altına mezoterapi ile enjekte edilerek hasarlı bölgenin kısa sürede toparlanması sağlanır

  DNA Işıltısı Nedir? Somon DNA Nedir?

  DNA Işıltısı, cilt gençleştirme ve koruma için yüksek viskoziteli doğal polinükleotitlere dayalı yeni bir biyo-uyarıcı jel serisidir. Yaşlanma karşıtı bir tedavi olarak, cildin elastikiyetini ve sıkılığını artırmanın yanı sıra kırışıklıkların önlenmesine yardımcı olmak için tasarlanmıştır. Class3 sertifikalı ürünler alerjik bünyelerde dahi hedeflenen canlanmayı, lifiting etkisini ve nem tutmayı başarmaktadır. 

  Adres


  Teşvikiye Mah. Sezai Selek Sok. No:18/3
  Nişantaşı, İstanbul

  İletişim


  Mail: [email protected]


  Telefon: 0-532 276 70 39

  WhatsApp chat