Dudak Dolgusu

Yüz hatlarınıza uygun, abartıya kaçmadan, daha çekici bir görünüm kazanın.

Dudaklarınıza hacim kazandırmak, büyütmek, şekillendirmek, simetrik, canlı ve nemli dudak görünümüne sahip olmak için Dudak Dolgusu, Breezeclinic Nişantaşı’nda

Dudak Dolgusu Nedir?

Zamanla kaybolan hacmi ve şekli geri kazanmak, ya da herzaman beğendiğimiz beyaz perde yıldızının parlak şekilli nemli dudaklarına sahip olmak için kullanılan hyalüronik asit(dudak dolgusu) uygulamasıdır.

Özelikle “Russian Lips” adı verilen dudakların kontür hatlarını belirginleştirmek, daha dolgun dudaklara sahip olmak ve dudakların simetrik görünmesi sağlamak için, Nişantaşı Breezeclinic’de en çok tercih edilen ameliyatsız medikal estetik uygulamalarının başında dudak dolgusu gelmektedir.

FDA onaylı, Juvederm Marka ürünler kullanılarak yapılan dudak dolgusu uygulamaları sayesinde 20 dakika içinde doğal görünümlü hacimli renkli dolgun dudaklara sahip olmanız artık mümkündür.

Hyalüronik Asit Dolgusu ile Şekilli, Kontürlü, Simetrik Hacimli ve Dolgun Dudaklara Kavuşun…

Dolgu uygulamaları, hakkında daha fazla bilgi almak, için bize ulaşabilir ve görüşebilirsiniz. Bilgi ve Randevu Al

 

Bu gönderiyi Instagram’da gör

 

Breeze Clinic (@breezeclinic)’in paylaştığı bir gönderi

Dudak Dolgusu Nasıl Yapılır?

Dudak dolgusu klinik ortamda lokal anestezi ile enjekte edilir. Yaklaşık 20 dakika sürmektedir. Nerdeyse herhangi bir acı ve ağrı hissedilmez.

Dudak dolgusu işlemi dikkatli yapılması gereken bir uygulamadır. Yüzünüzü 3 boyutlu inceleyen ve  anatomisini bilen uzman bir doktor tarafından yapılması gerekir.  Dudak dolgusu işlemi öncesinde dudakların mevcut halinin fotoğrafı alınır. Daha sonra anestezi kremi sürülerek dudakların tamamen uyuşması sağlanır. Klinikte mutlaka yapılan uygulamaları incelemeniz tavsiye edilir.

Dudak dolgusu uygulamalarında çapraz bağlı hyalüronik asit içeren, yumuşak yapıya sahip, uzun ömürlü , kalıcı olmayan dermal dolgular kullanılmaktadır.

Sadece size özel olarak açılan 1 ml /1 tüp dudak dolgusu, dudaklarınıza enjeksiyon ile yerleştirilir. Dudak dolgusu uygulaması öncesinde sürülen anestezik kremler sayesinde dudaklar tamamen uyuşmuş olduğu için herhangi bir acı ve ağrı hissedilmez. Enjeksiyon işlemi yaklaşık dakikalar içerisinde tamamlanır. Doğal görünümlü istediğiniz dolgun dudakları anında görüntülersiniz.

İşlemden 10-15 gün sonrasında kontrol ve gerekirse ek rötüş için tekrar randevu oluşturularak son dokunuşlar ile işlem tamamlanacaktır

İşlem sonrasında herhangi bir kanama, morarma beklenmemektedir. İğne girişi yapılan yere bant, bandaj vs. gerekmez kullanılmaz. Sosyal hayatınıza hemen dönebilirsiniz. Tecrübe edeceğiniz gibi oldukça kısa zamanda tamamlanan kolay ve konforlu bir uygulamadır. Dudak dolgusu, sadece dudaklara hacim renk ve nem kazandırmak için değil, dudaklarda mevcut olan asimetriyi düzeltmek için de çokça tercih edilmektedir. İşlem sonunda dudakların doğal görünümüne kavuşması sağlanırken, abartılı birbirine benzeyen ucuz görünümlerden uzak durulurur.

Dudak Dolgusu fiyatları ve sorularınız için telefonlarımız veya whatsapp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Dudak Dolgusu Kalıcılık Süresi Nedir?

Ürünümüzün internet sitesinde yayımlanan referans aralığına göre, Dudak Dolgusu ortalama kalıcılık süresi 18 aydır.

Hyaluronik asit içerikli dolgular zamanla vücut tarafından emilerek kaybolur ve dudaklar işlem öncesi haline yavaşça geri döner. Dudakları büyütmek ve şekillendirerek dolgun dudaklara sahip olmak amacıyla yapılan bu uygulamada dolgu malzemesi olarak hyaluronik asit içerikli kalıcı olmayan, geçici çapraz bağlı dermal dolgular kullanılmaktadır. Dudaklarınız içerisine yerleştirilen onaylı dolgu maddesi 18 ay içerisinde vücut tarafından emilerek kaybolur.

Dudaklara yapılan dolgunun etkisi kişinin yaşıyla, dudak şekliyle, dudakların elastikiyeti ile ilgili olarak farklılık gösterebilmektedir. Ayrıca kişinin fiziksel yapısı, yaşam tarzı ve çevresel koşulları dudak dolgusunun kalıcılık süresini belirler. Bu sürenin sonunda işlemin tekrarlanması halinde bir sonraki dudak dolgusunun kalıcılık süresini daha uzun olmaktadır.

Dudak Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

 • Kesinlikle Alerjik reaksiyon yaratmaz.
 • Herhangi bir yan etkisi bulunmaz.
 • Russian Lips kontürüne kontrollü biçimde ulaşmanızı sağlar.
 • Enjekte edilen madde miktarı kontrol edilebilir, bu yüzden hekim, dudak hacminin ne kadar oluşturulduğu konusunda daha iyi kontrole sahip olur.
 • Dudaklarda doğal olmayan kimyasal yollardan yapılan kozmetik uygulamalar yerine tercih edilir. Doğal dudak renklendirmesi ve nem tutması sağlanır. İçeriğinde bulunan yoğun hyaluronik asit sebebiyle dudaklara daha canlı ve parlak bir görünüm kazandırır.
 • Sonuçlar uzun ömürlüdür, medikal estetik uygulamaları kalıcı değildir. Hyaluronik asit içerikli dolgular ile yapıldığından dudaklardaki hacim artışı süreleri ile sınırlıdır.
 • Kullandığınız dolgunun içeriğinden , dudaklarınızda bıraktığı etkiden memnun kalmadığınız durumda, dolgularınız hemen erittirebilirsiniz. Yani dolgu ile işlem yapılmış dudakları eski haline geri döndürmek kolaydır.
 • Herhangi bir kesi ve bandaj gerektirmez. Konforunuza hemen dönersiniz.
 • Dudaklarınızdaki kontürü, simetriyi, ve büyüme etkisini işlem sonunda anında görebilirsiniz.
 • Farkında olduğumuz asimetriyi düzelmesini sağlayabiliriz

Dudak Dolgusu Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim

 • Uzman medikal estetik doktoru tarafından doğru teknik kullanılarak yapılan uygulamalar ve doğru ürün kullanımı çok önemlidir.
 • Aşırıya kaçan uygulamalardan uzak durunuz.
 • Ürün barkodunu alınız isteyiniz bu sizin hakkınız
 • Deneyimsiz ellerde, asimetrik, düzgün olmayan dudaklar veya topaklar gibi istenmeyen sonuçlar oluşabilir. Bu durumda dolguyu eritme hakkınızı kullanmayı isteyebilirsiniz

Dudak dolgusu işlemini uygulayan en iyi doktor kim? Kim tarafından tavsiye edildi? Ürünün barkodunu alabildiniz mi?

Yüzümüzün en göze çarpan noktasına işlemi yaptırmaya karar verdiğimizde dudak dolgusunu en iyi yapan doktoru araştırmaya başlarız. Keşke her doktor dudak dolgusu yapmaya yetkili ve yetenekli olsa.

Dudak dolgusu yapabilen uzmanlar (estetik plastik cerrahlar, dermatologlar ve medikal estetik doktorları) arasında örnekleri ve ürünü mutlaka inceleyerek işlem yaptırınız. Doktorunuzdan işlem öncesi ve sonrası fotoğraflamasını isteyiniz örnekleri inceleyiniz.

Neden Dolgun, Renkli Dudaklar Daha çekici Görünür?

Zamanla dudakların hacminde, dolgunluğunda azalma olur, sönük bir görünüm almaya başlar ve en önemlisi dudaklarda ince kırışıklıklar görünmeye başlar. Dudak dolgunlaştırma, asimetri problemlerini düzeltme, aynı zamanda dudaklardaki kırışıkları da tedavi ederek dudaklara daha renkli, nemli ve çekici bir görünüm kazandırılır.

Dudak Dolgusu Fiyatları

Dudak Dolgusu uygulamaları işlem fiyatları 1 ml  (bir tüp) dolgu için belirlenir.

Dolgu fiyatını belirleyen diğer bir konu ise kullanılan dolgunun markasıdır Türkiye’de yaklaşık 50’den fazla farklı dolgu markası bulunmaktadır. Dolguların maliyeti de, kalitesi de farklıdır. Bu sebeple özellikle FDA onayı bulunan dolgu markalarını kullanmayı tercih ederiz. (FDA web sitesinden kontrol edilebilir)

Dudak Dolgusu fiyatları ve tüm sorularınız ile ilgili telefonlarımız veya WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Uygulama Süresi

Dolgu maddesi olarak hyaluronik asit ve hastanın kendi yağ dokusu kullanılmaktadır. Enjeksiyondan önce uygulama yapılacak bölgeye anestezik krem uygulanabilir. Doku doldurucular, enjektörün içinde kullanıma hazır olarak imal edilmektedir. İnce uçlu iğnesi ile tedavi edilmesi planlanan bölgeye, uygun dozda doku doldurucu enjekte edilerek uygulanır. Uygulama süresi ortalama 10-20 dakika arasında sürer. Hastalara enjeksiyon sonrası kısa süreli buz uygulaması önerilir. Uygulama sonrası genellikle ciddi bir yan etkiye rastlanmaz. Uygulama yapılan günde dahi, kişi günlük hayatına ve aktivitelerine aynı şekilde devam edebilir. Tedavinin etkinliği 1-3 gün içerisinde kendini tam olarak gösterirken, etkisi ortalama uygulama yapılan bölgeye göre 8 ile 15 ay sürmektedir.

 

Kimlere Uygulanabilir?

 • Aksi hekim tarafından onaylanmadığı sürece Gebelikte ve emzirme döneminde dolgu uygulanmamalıdır.
 • Uygulama alanında aktif enfeksiyonu olan hastalarda (iltihap, yara ve uçuk vb)
 • Keloidal ve hipertrofik skar (Kötü yara iyileşmesi öyküsü olan hastalarda) yapısı olan hastalarda
 • Yumurta alerjisi olanlarda
 • Otoimmün hastalıkları olanlarda (polymyositis/dermatomyositis)
 • İmmün yetmezlik hastalıkları (savunma sistemi bozukluklarında) olanlarda
 • Bazı dolgu maddelerinin elde edilmesi sırasında içerisinde antibiyotikler olabilmektedir. İlaç alerjileri olan hastalarda dikkatli olunmalıdır.
 • Bazı dolgu maddeleri hazırlanırken içerisinde Lidokain gibi ağrı kesiciler olabilir. Lidokaine karşı aşırı duyarlılıklarda dikkatli olunmalıdır.

Dudak Dolgusu İşleminden Sonra

Dolgu işleminden sonra iki gün ağır spor yapılmaz. Belli bir süre havuz, solaryum, sauna, hamam kullanımları, lazer uyguamalar, kuaför, cilt bakımı, diş tedavisi (dudak dolgusu yaptıranlarda), alkol tüketimi, aşırı sıcak banyo ve yüz üstü yatmak tavsiye edilmez. Evde dinlenmek ve sırt üstü yatmak faydalıdır. Uzman tavsiyesi ile yüze hafif masajlar yapılabilir.

Adres


Teşvikiye Mah. Sezai Selek Sok. No:18/3
Nişantaşı, İstanbul

İletişim


Mail: [email protected]


Telefon: 0-532 276 70 39

WhatsApp chat