karbon peeling

ANTI AGING

Karbon Peeling, günümüzün en ileri teknolojilerinden ve popüler cilt tedavilerinden biridir. Bu işlem, cilt üzerindeki lekeler, izler, aşırı yağlanma, sivilceler, akneler, cilt renginin solgun, mat olması gibi cilt problemlerini çözümler.

Karbon Peeling Nedir?

Karbon Peeling, günümüzün en ileri teknolojilerinden ve popüler cilt tedavilerinden biridir.

Esasen bir lazer uygulamasıdır. Bu yöntemin temeli cilde sürülen karbon solüsyonunun Q-switched Nd: YAG lazer kullanılarak ciltten uzaklaştırılmasına dayanır. Q-switched Nd: YAG lazerin karbon solüsyonuyla birlikte uygulanması lazerin yaydığı ısı ve ses dalgalarının etkisini güçlendirir. Isı ve ses dalgalarının etkisiyle ciltte kollajen üretimini artar, cilt gençleşir, gözenekler daralır, daha pürüzsüz ve sağlıklı bir cilt ortaya çıkar.

Yararları

Bu işlem, cilt üzerindeki lekeler, izler, aşırı yağlanma, sivilceler, akneler, cilt renginin solgun, mat olması gibi cilt problemlerini çözümler.

Q-switched Nd:YAG lazerin ciltteki melanin pigmentini etkilemesine bağlı olarak cilt tonu açılır, yüzde aydınlanma efekti oluşur ve cilt lekeleri azalır.

Uygulama Süresi

Karbon peeling tedavisinin uygulanış şekline gelince, öncelikle cilt üzeri, makyaj ve fazla yağ gibi işlemi olumsuz etkileyecek unsurlardan temizlenir. Temizlenmiş cilt üzerine karbon losyonu sürülür. Bu sıvı kuruyup cilt üzerinde maske halini alır. Daha sonra ciltteki karbonlu olan tüm alanlar tek tek ve seri bir şekilde lazer ışınları ile taranır.

Bu tarama bir kaç adımdan oluşur. Karbon maske lazer ışınlarının ısısı ile yakılır ve deri altına inmesi sağlanır. Daha sonra sivilceler, izler, skarlar tek atışlar halinde yeniden işlemden geçirilir. Ardından işlem bölgesine soğuk kompres uygulaması yapılır ve cildi yatıştırıcı kremlerle işlem tamamlanır.

Uygulamadan hemen sonra ciltte belirgin bir aydınlanma ve parlaklık ortaya çıkar. 1 hafta sonra cilt yağlanması azalır. Gözeneklerin daralması, cilt gençleştirme ve leke giderici etkisi 2-4 ayda ortaya çıkar. Tedavinin ciltteki olumlu etkileri ise yaklaşık 1-1,5 yıl süreyle devam eder.Bu bakım süreci ciltteki probleme göre seans sayısı ve süre olarak değişkenlik gösterebilmektedir. Ortalama 6 ila 10 seans önerilir. Uygulama periyodu 7-15 gün aralığındadır.

İşlem sırasında hissedilen acı dayanılmayacak boyutlarda değildir ve hastalarımız işlemi takiben iş ve sosyal hayatlarına dönebilir. İşlem sonrası ciltte belirgin bir soyulma olmaz. Yüzde hafif bir pembelik gerçekleşir. Bu durum birkaç saat içinde geriler.

Karbon peeling uygulamasından hemen sonra güneşten koruyucu ve nemlendirici kremler kullanılmalıdır. Mezoterapi, PRP ve altın iğneli radyofrekans gibi yöntemlerle birlikte kullanılabilir. Kombine tedaviler karbon peeling uygulamasının olumlu etkilerini güçlendirmektedir.

Kimlere Uygulanabilir?

Karbon peeling leke tedavisinde leke üzerine gözeneği geniş olanlara ve ayrıca matlık, hafif uygulanır. Cildini gençleştirmek isteyenlere, gözenek genişliği, cilt matlığı, leke, kırışıklık ve sarkma şikayeti olan herkese uygulanabilir.

Adres


Teşvikiye Mah. Sezai Selek Sok. No:18/3
Nişantaşı, İstanbul

İletişim


Mail: [email protected]


Telefon: 0-532 276 70 39

WhatsApp chat