Jawline (Çene Dolgusu)

Daha çekici bir görünüm, daha keskin, güçlü yüz hatları için Jawline dolgusu….

Breezeclinic Nişantaşı’nda uygulanan Jawline dolgusu, yüzünüzdeki simetriyi, altın oranı ve yüz güzelliğinizi belirginleştirin. İşlem sonucunda yüz hatlarınız, daha çekici, simetrik ve orantılı hale gelir.

Jawline Dolgusu Nedir?

Çene hattı anlamına gelen Jawline, çene ucundan başlayıp her iki tarafta kulağa kadar uzayan mandibular kemik hattı üzerindeki simetrik hattır. Bu hattın daha da belirginleştirilmesi, asimetrinin giderilmesi, gıdı bölgesi sarkmaların toparlanması için Jawline Çene hattı dolgusu sıklıkla ameliyatsız estetik uygulamalarında kullanılır.

Bazılarımız oldukça şanslıdır, genetik mirasımız bu hattın şeklini belirleyen faktörlerin başında gelir. Vücuttaki yağ oranı ve kemik yapısı diğer önemli etkenlerdir. Günümüz estetiğinde kabul gören Jawline hattının belirgin ön planda olmasıdır. Kadın ve erkekte farklı formlar kullanılarak uygulanan, Çene dolgusu (jawline) ile yüzünüz daha çıkıntılı ve keskin bir görüntüye dönüştürülür. Her işlemde olduğu gibi bu işlem sonucunda da herhangi bir ameliyat kesisi ve dikiş olmadığı için ciltte iz kalmaz. Hemen günlük konfora dönülür.

Jawline Çene Hattı Dolgusu Nasıl Yapılır?

Sizlerle sadece doktorumuz tarafında yapılacak görüşme sırasında, işleme başlamadan önce, uygulama yapılması gereken bölgelere ve kullanılması gereken dolgu miktarına karar verilir.  Genelde çene geriliği tedavilerinde 1ml FDA onaylı dolgu yeterli gelirken, diğer sorunlar da kullanılacak dolgu miktarı işlem öncesinde muayenede belirlenmektedir. İşlemi gerçekleştirecek doktorumuzun tavsiyeleri de göz önüne alınarak işleme karar verilir. Her işlem öncesinde olduğu gibi acı hissini minimum da tutmak yaşanmasının önüne geçmek için lokal anestezi krem sürülür. Uyuşturma işlemi sonrası, kemik üstü için özel olarak üretilmiş sert 24 aydan fazla kalan Juvederm Volux ve/veya Voluma ürünleri kullanılır (ürün özelikleri referans süreleri fda.gov sayfasından teyit edilebilir)  Ürün cilt altına kanül ile enjekte edilir. 20 dakikadan kısa bir sürede Jawline uygulamasından hemen sonra günlük yaşantınıza hemen geri dönebilirsiniz. Size bildirilecek tarihte kontrol seansına çağrılırsınız.

Herhangi bir acı ve ağrı hissedilmeden tamamlanan işlemde herhangi bir iz kalmaz Keskin, çekici ve güçlü görünümlü istediğiniz altın oranda farkı anında görüntülersiniz.

Her dolgu uygulamasında olduğu gibi güneşli havalarda koruma kremleri ve birkaç gün yoğun egzersiz yapılmamalıdır.

Jawline Çene Hattı Dolgusu işleminde, kemik üstü için özel tasarlanmış kemik ile bütünleşme sağlayan sadece seçkin kliniklerde yer alan Juvederm firmasının üretmiş olduğu FDA onaylı Volux dolgusu kullanılır.

İşlem sonrasında herhangi bir kanama, morarma beklenmez. Birkaç saat şişme hafif ağrı olabilir, geçicidir. Kanül girişi yapılan yere bant, bandaj vs. gerekmez kullanılmaz. Sosyal hayatınıza hemen dönebilirsiniz. Tecrübe edeceğiniz gibi oldukça kısa zamanda tamamlanan kolay ve konforlu bir uygulamadır. Hayal kırıklığına uğramamak için Jawline dolgusu için gerçekten çene hattı için tasarlanmış FDA onaylı dolgu ürünlerini tercih ediniz. Abartılı, yüzünüze uyumsuz, birbirine benzeyen, ucuz görünümlerden uzak durunuz ürün ve uygulamayı yapacak doktoru dikkatlice seçiniz.

Jawline fiyatları ve sorularınız için telefonlarımız veya WhatsApp hattımızdan ulaşabilirsiniz.

Jawline Kimlere Uygulanır?

Jawline estetik dolgu yöntemi, çene bölgesine uygulanır. Eğer siz de alt başlıklardan şikayetçi iseniz ve ameliyatsız bir çözüm arıyorsanız, hemen bir randevu oluşturalım.

 • Yuvarlak yüz,
 • Nerdeyse çene yok, kısa ve yumuşak bir çene ucu var,
 • Gıdı bölgesinde sarkma var,
 • Yanak bölgesinde “bulldog” meydana gelen sarkmalar,
 • Boyun derisinde kırışıklık,
 • Boyun ve gıdı arasında oransızlık,
 • Çene geriliği, olması gerekenden geri konumda,
 • Belirli olmayan kısa çene hattı,
 • Çene hattında hacim kaybı,
 • Dar çene ucu,
 • Yüz ile uyumsuz çene hattı oranı, asimetrik bir görüntü,

Jawline Çene Hattı Dolgusu ve diğer dolgu uygulamaları, hakkında daha fazla bilgi almak, için bize hemen ulaşabilirsiniz.

Kadın ve erkeklerde Jawline (Çene dolgusu) işlemi aynı mıdır?

Daha maskülen formları tercih eden kadınlar için keskin çene hattı çizgisine sahip olmak, çağımızda görsel, sosyal medya ve televizyonların etkisiyle kadınlar için de oldukça popüler hale gelmiştir. Çene dolgusu kadın ve erkek her iki cinsiyet tarafından da tercih edilen bir tedavidir. Küçük çeneye ve keskin olmayan çene hatlarına sahip kişilerde gıdı bölgesi daha belirgindir. Gıdı sarkması görünümünden şikayetçi olan kişiler de Jawline çene hattı dolgusuna başvurur. Temelde bu hattın belirginleştirilmesi gerekse de uzman doktorumuz kadınların çene ve yüz yapısına uygun üçgen formu, erkekler de ise dörtgen formu belirginleştirecektir.

Nişantaşı Breezeclinic’de en çok tercih edilen ameliyatsız medikal estetik uygulamalarından biri olan Jawline çene hattı dolgusu hakkında bilgi almak için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Keskin, Güçlü ve Belirgin Bir Çene Hattına Dakikalar İçinde Kavuşun…

Jawline Çene Dolgusu Ne Kadar Kalır?

Dolgunun ne kadar kalıcı olduğu, kullanılan malzemelerin yapısına, miktarına ve sizlerin hareketli bir yaşam tarzınıza bağlı olarak değişmektedir. Kişiden kişiye değişmekle beraber ortalama 24 ay kaldığı görülmektedir. Referans sitesi üzerinden çene hattı için özel olarak tasarlanmış en iyi sonucu veren FDA onaylı Juvederm Volux ya da Voluma vücutta kalış süreleri incelenebilir. Kliniğimizde bizim belirttiğimiz ürün ile düzenli olarak uygulanırsa süre 2 yılın üzerine çıktığı gözlemlenmektedir.

Jawline dolgusunun herhangi bir yan etkisine rastlanılmamıştır. Bu işlem sonrası arada yaptırılacak kombine mezoterapilerle, kalıcılık süresini daha da uzatabilirsiniz. Unutmayınız ki işlem ücretlerini belirleyen iki bileşenden biri kullanılan kaliteli malzemedir

Jawline Dolgusu Fiyatları

Jawline fiyatları ve tüm sorularınız ile ilgili telefonlarımız veya WhatsApp hattımızdan bize ulaşabilirsiniz.

Jawline Dolgusu uygulamaları işlem fiyatları 1 ml  (bir tüp) dolgu için belirlenir.  Çene dolgusu fiyatlarını belirleyen diğer bir konu ise kullanılan dolgunun markasıdır. Her dolgu kemik üstü çene hattı  için kullanılamaz. Türkiye’de yaklaşık 50’den fazla farklı dolgu markası bulunmaktadır. Dolguların maliyeti de, kalitesi de farklıdır. Bu sebeple özellikle FDA onayı bulunan, çene hattı kullanımı için hazırlanan Juvederm Volux yada Voluma dolgu markasını kullanmayı tercih ederiz. (FDA web sitesinden kontrol edilebilir)

Jawline Dolgusunun Avantajları Nelerdir?

 • Anestezi gerektirmeyen 20 dakika gibi kısa sürede uygulanan ve hızlı sonuç alınan bir yöntemdir.

 • Yüz şekli daha çekici ve estetik bir görünüme kavuşur.

 • Altın oran ve simetri kazandırıldığından, daha güçlü ya da daha zarif yüz ifadesi elde edilir.

 • Gıdı bölgesinde oluşan sarkmalar ve kırışıklıklar toparlanır daha genç bir görünüme kavuşulur

Jawline Dolgusu Yaptırmadan Önce Nelere Dikkat Etmeliyim

 • Sadece uzman medikal estetik doktorundan görüş alınız, estetisyen ya da güzellik uzmanları görüşlerinden bu konuda uzak durunuz.
 • Doğru ürün kullanımı çok önemlidir.
 • Dolgu miktarı işlem öncesi netleştirilmelidir
 • Aşırıya kaçan uygulamalardan uzak durunuz.
 • Ürün barkodunu alınız isteyiniz.

İşlem Sonrasında Ne Yapılmalı?

Jawline dolgu uygulamasından sonrası, kullanılan ürün miktarına göre değişmekle birlikte birkaç saat hafif ağrı hissedebilirsiniz. Kanül girişi olan yerlere birkaç saat su değdirmeyiniz. Sonrasında günlük konforunuzda hareket edebilirsiniz.

Jawline Dolgu Vücuda Zararlı Mıdır?

Jawline dolgusu, ameliyat ve kesi gerektirmeyen bir uygulamadır. Ayrıca dolgu için kullanılan FDA onaylı Juvederm Volux yada Voluma ürünleri, vücutta doğal olarak bulunan maddelerden üretilir. Bu nedenle yan etki görülmez. Unutmayınız ki FDA onayı verilme nedeni, vücuda zararı dokunmayan ve vücutça emilebilen ürünler içindir. Dolgular deri altına kanül yoluyla enjekte edildiği için girdiği yerlerde hafif kızarıklık, şişlik ve nadiren de olsa sertlik görülebilir, kısa sürede iyileşir. Sosyal yaşantınız etkilenmez.

Jawline Tekrar Tekrar Uygulanabilir mi?

Her medikal estetik işlemi gibi Jawline uygulamasının da bir ömrü vardır, kalıcı bir tedavi yöntemi değildir. Belirli bir süre deri altında kaldıktan sonra vücut tarafından emilir ve vücuttan dışarı atılır. Geçici bir uygulama olmasına rağmen iki yıla kadar etkisi devam eder. Çene hattı dolgusu, etkisi geçtikten sonra tekrar uygulanabilir. Farklı bir klinikte yaptırdığınız uygulama ve dolgudan memnun kalmadı iseniz, yeni bir işlem öncesi mevcut dolgular eritilir en az on beş gün sonra FDA onaylı kemik üstü için tasarlanmış Juvederm Volux ya da Voluma ile işlem yapılır.

Jawline Dolgu Diğer Dolgularla Birlikte Uygulanabilir mi?

Kendimizi telefon, resim video gibi iki boyutlu ortamlarda görürüz ve ihtiyaçlarımızı çoğunlukla bu görüntüler üzerinden belirleriz. Uzman doktorlarımız sizleri üç boyutlu olarak bütüncül görerek değerlendirmektedir. Bazen sadece Jawline çene hattı dolgusu, istediğiniz ideal yüz görünümüne sahip olmanız için yeterli olmaz. Bu gibi durumlarda orta yüz dolgusu (Elmacık dolgusu ve nazolabial yumuşatma), burun ya da dudak dolguları da kombine olarak önerilerek yapılır. Bütüncül yaklaşım en iyi sonucu verecektir.

Çene dolgusu için kaç ml, kaç cc dolgu gerekir?

Çene hattı dolgusu için kullanılacak ürün miktarı, çene ucu küçüklüğü, çenenin pozisyonu ve yapısına bağlı olarak değişkenlik gösterebilir. Normal yapıda bir çene ucuna ortalama 1 cc/ml kullanılır. Jawline hattı için kişiden kişiye değişmekle birlikte ortalama 1-6 ml (1-6 cc) arası dolgu kullanılır

Adres


Teşvikiye Mah. Sezai Selek Sok. No:18/3
Nişantaşı, İstanbul

İletişim


Mail: [email protected]


Telefon: 0-532 276 70 39

WhatsApp chat