bioptic bakımı

CİLT BAKIMLARI

Yaşlanma Karşıtı Göz Çevresi Bakımı

Göz çevresindeki derimiz oldukça zayıftır ve yüzün en hassas noktasıdır. Göz altı torbaları ve halkaları ise yorgunluğa karşı göz çevresinin verdiği ilk tepkilerdir. Bu yüzden bu hassas bölgenin, erken yaşlarda başlanan, sürekli ve derinlemesine yapılan bakımlara ihtiyacı vardır

İlk yaşlanma belirtileri olarak göz çevresinde oluşan kırışıklık ve ince çizgiler “kaz ayağı” olarak adlandırılır. Zamanla eksilen nem, mimikler ve gözleri kısmak bu oluşumu tetikler. Yaşlandıkça, kılcal damar duvarları gevşer. Kan dolaşımı bozulmaya başlar. Bu süreçle birlikte yüzün en ince deri tabakasına sahip olan göz altında, koyu halkalar da belirmeye başlar. Gözaltı şişlikleri de ödemsel ve genetik olarak 2 ayrı nedenden meydana gelir. Tüm sorunların önüne geçmek için düzenli olarak bazı uygulamalar yaptırmak gerekir.

Bu bakımda, göz çevresi önce özel bir jel ile temizlenir. Ardından özel ürünler uyuglanarak aynı bölgeye masaj yapılır. Birkaç aşama halide özel maske ve ürünler uygulanmaya devam edilir. Son olarak kırışıklık önleyici ve sıkılaştırıcı ürünler uyuglanarak bakım sonlandırılır.

Adres


Teşvikiye Mah. Sezai Selek Sok. No:18/3
Nişantaşı, İstanbul

İletişim


Mail: [email protected]


Telefon: 0-532 276 70 39

WhatsApp chat