Saç Mezoterapisi

Saç Mezoterapisi, zengin içeriği sayesinde hedef dokuyu onarıp besler, saç dökülmelerini durdurur aynı zamanda saçların, gür parlak ve ışıltılı görünmesini sağlar.

Saç Mezoterapisi Nedir?

Kadın ve erkeklerde saç dökülmeleri farklıdır. Ve her saç dökülmesi probleminin cevabı saç ekimi değildir. Saç dökülmelerini engellemek, erken yaşta genetik mirasımızı lehimize çevirmek ve saç köklerini güçlendirmek için en çok tercih edilen yöntem saç mezoterapisidir. Yeni geliştirilen ve sadece doktor kliniklerinde bulunan mezoterapi ilaçları ile, saç dökülmesini azaltmak ve durdurmak artık mümkün.

Saç dökülmesi kişiden kişiye değişmekle birlikte genel olarak hormonal bozukluklar, genetik faktörler, kullanılan ilaçlar ya da stres gibi vücuda zarar veren psikolojik rahatsızlıklar sonucunda oluştuğu gözlemlenmektedir. Erken teşhis ile önüne geçilmesi mümkün iken daha ileri sevilerde  ve hatta saç ekimi sonrasında dahi saç mezoterapisi uygulaması sıklıkla yapılır. Saç mezoterapisi en faydalı ve sonuç veren tedavilerin başında gelmektedir.

Saç Mezoterapisi Nasıl Yapılır?

Saç mezoterapisi tedavisi, saç derisinin ihtiyaç duyduğu vitamin A, vitamin C ve minerallerin (biotin, kaffein, minoxidil, magnezyum ve daha birçok ) saç derisinin 2-4 mm altına, küçük iğneler ile enjekte edilme işlemidir. Doktorumuzca hazırlanan özel karışım kontrollü ve hızlı bir biçimde deri altına verilir. İşlem sonrasında kan dolaşımı hızlandırılır  yeni saç hücrelerinin oluşumu sağlanır ve saç hücreleri güçlendirilir.

Saç mezoterapisi seansları ise ortalama 10 ila 15 dakika arasında değişebilir. Kadınlarda seans süreleri daha kısa olmaktadır. Saç mezoterapi işlemi esnasında kullanılan ilaçların etkisi ile hafif yanma hissedilir, işlem sonrası herhangi acı ve benzeri his yaşanmaz. Saç mezoterapisi tedavi protokolü tamamı ile  kişiye özel olarak hazırlanır. Kişilerin ihtiyacı farklı olabilir, doktorumuzca içerik muayene sonrası oluşturulur, kişiye özel bir karışım hazırlanır. Önerilen seans sayısı dahi kişiye özeldir. Her seans öncesi içerikler dikkatlice hazır hale getirilir, deri altına enjekte edilir ve tedavi seans sayısının tamamlanması ile sona erer.

Saç mezoterapi işlemi sonrasında günlük hayatınıza rahatlıkla dönebilirsiniz. Diğer medikal estetik uygulamaları gibi cerrahi bir işlem olmadan tamamlanır. İşlem sonrası ağrı veya herhangi bir yan etki görülmez. Saç mezoterapisinden sonra genel olarak saç derisinde iğne girişi yerlerinde hafif kızarıklıklar oluşabilir. Ancak çok kısa bir sürede kaybolur.

Saç Mezoterapisi Yeni Saç Çıkartır mı?

Saç mezoterapisi saç hücrelerini uyandırarak yeni bebek saç oluşumu sağladığı, klinik deneylerde gözlemlenmiştir. Saç derisindeki kan dolaşımı hızlandırılarak tüm saç hücrelerini sağlıklı bir hale getirilir ve saç dökülmesi düşük bir seviyeye gelir. Kliniğimizde sıklıkla uygulanan saç mezoterapisi uygulanan misafirlerimizde olumlu sonuçlar görülmektedir. Saç mezoterapisi öncesi sonrası karşılaştırıldığında yeni saç çıkardığını var olan saçların gürleştiği gibi değişiklikler gözlemlenir.

En iyi sonucu almak için saç mezoterapi tedavisinde önerilen seans sayısı eksiksiz bir şekilde tamamlanmalıdır. Saç kökleri ihtiyacı olan besinlerin ve dolaşımın tekrar kazandırılması kellik gibi istenmeyen sorunları engelleyecektir.

Saç Mezoterapisi ile Saç Dökülmesi Nasıl Durdurulur?

Saç mezoterapisi saç köklerini besler, uyarır ve canlandırır. Dökülmeleri azaltır, bundan kaynaklı şikayetleri önemli ölçüde durdurur.

Şampuan kullanımı sonucu beklenilen etki istenildiği gibi sonuçlanmaz. En büyük nedeni saç hücrelerinin ihtiyaç duyduğu vitamin ve besinler doğrudan sadece mezoterapi ile deri altına saç köklerine iletilir. Saçların daha sağlıklı ve canlı olmasını sağlar.

Saç dökülmesi, saçların incelmesi, yırtılması, kalınlık ve hacim kaybı gibi bir çok şikayetin çözümü saç mezoterapisidir. Hücrelerin ve sonuç olarak saçın yenilenmesi mümkündür, Çünkü saç hücrelerinizin ihtiyaç duyduğu tüm besinler doğrudan saç köklerine ulaşır.

Saç mezoterapisi ile saç kökleri desteklenir, saç derisindeki kan dolaşımı hızlandırılır, saç derisindeki kepek yok olur ve çeşitli saç derisi hastalıklarının önüne geçilir.

Saç Mezoterapisi Kimlere Uygulanabilir?

Saç Mezoterapisi ürünü de bir çeşit mezoterapi uygulamasıdır. Ve genel olarak her kişiye uygulanabilir alerjik hiçbir etkiye rastlanmamıştır. Sadece, aşağıda yazılı durumların varlığında uygulanmaz.

 • Hamilelik ve emzirme sürecinde olan kadınlarda,
 • Ürtiker hastalarında,
 • İnsülin bağımlısı (Şeker Hastalığı ) olan hastalarda,
 • Kanser hastalarının tamamında,
 • Birden fazla ilaç kullanma zorunluluğu olan kalp hastalarında,
 • Uzmanın belirleyeceği diğer durumlarda uygulanmaz.

Saç Mezoterapisi Önerilen Seans Sayısı Nedir?

Saç mezoterapisi ortalama 3 ila 6 seans önerilebilir. Seans sayısı kişiden kişiye durumuna bağlı olarak değişim gösterir. Seanslar haftada birer defa ya da doktorumuzca önerilen tarihlerde uygulanır. Başlangıç seansları yoğun olmakla beraber sonraki yıllarda ise sadece koruma amaçlı yılda 1 yada 2 seanslık devam tedavileri ile desteklenir. İlk birkaç seans sonrası saç dökülmeleri durdurulur sizlerde saç tarama sonrası, banyo sırasında yada uyku sonrası yastığınızda farkı çok rahat gözlemlersiniz . Saç mezoterapi tedavisi ile saçlar 5-6 ay gibi kısa bir sürede sağlıklı ve gür bir hale gelebilir.

Saç ekimine uygun olmayan erkek tipi saç dökülme problemi yaşayan kadınlarda saç mezoterapisi daha yaygın uygulansa da erkeklerde de sıklıkla uygulanan bir yöntemdir. Kadın ve erkek saç mezoterapi tedavi yöntemi ise yine kişiye özel hazırlanan içerikler ile değişiklikler gösterebilir.

Saç Mezoterapisi Kalıcı Mıdır?

Saç Mezoterapisi, zengin içeriği sayesinde hedef dokuyu onarıp beslerken, aynı zamanda saçların güçlü, parlak ve ışıltılı görünmesini sağlamaktadır. Misafirlerimizin aklına gelen ilk soru ise, Bu işlem ne kadar süre kalır? Saç Mezoterapisi kalıcı mı? olmaktadır.

Her medikal estetik uygulaması ve mezoterapi işlemi gibi Saç Mezoterapisi işlemi de belirlenen protokollere bağlı olarak değişen süreleri bulunmaktadır. Tedavi protokolü uygulama alanı ve beklentilere bağlı olarak başlangıçta aksi doktorumuzca belirtilmedikçe birer hafta aralıklar ile 3-6 seans arasındadır. Bir yıl sonrasında tek yada durumunuza bağlı olarak iki seans devam, koruma uygulaması yapılır ve böylece her yıl 1-2 seans şeklinde devam eder. Düzenli yapılan işlemlerde sürenin uzadığı ve etkinin arttığı görülmektedir.

Saç Mezoterapisi kaç gün sonra etkisini gösterir?

Saç mezoterapisi etkisini önerilen seans sayısı sonrasında tam olarak gösterir. İlk iki  seans sonrasında bile saçlarınızdaki değişimi, dökülmenin azaldığını görmeye başlarsınız. Saç derisinin dolaşımını geri kazanması ile saçlar daha yumuşak, güçlü ve parlak bir görünüme kavuşur. Saç mezoterapi tedavisinin yaklaşık dördüncü ayı sonrasında ise yeni bebek saç köklerinin çıktığını görebilirsiniz.

Saç mezoterapisinin tedavisi kişiden kişiye göre farklılık gösterir. Genetik saç dökülmelerinde tedavinin sonuçları daha sonradan görülmeye başlamakla birlikte dönemsel saç dökülmesi problemlerinde, sonuçlar hemen görülür. En etkili sonuç için seanslar önerilen sürelerde tamamlanmalıdır. Kişinin saç derisine özel hazırlanan bileşenlerle yapılan mezoterapi işleminin olumlu sonuçlarını hemen görmeye başlarsınız.

Saç Mezoterapisi Fiyatları 2022

Saç mezoterapisi fiyat olarak diğer saç tedavi yöntemlerine göre oldukça düşük ve etkilidir. Ayrıca gün içinde ağrısız bir şekilde tamamlanabilen bir tedavi olması da artı noktalarından biridir.  Saç Mezoterapisinin neden sıklıkla tercih edilir sorusunun cevabı şu şekildedir;

 • Saçın döküldüğü alana direk uygulanır,
 • Saç hücrelerinin ihtiyaç duyduğu vitamin ve mineraller doğrudan saç köklerinin bulunduğu cilt katmanına enjekte edilir.
 • Kepek, kaşıntı, saç derisi cilt kuruluğu sorunları çözümlenir
 • Tedavi etkisini 2-3 seans sonrasında görmeye hemen başlarsınız.
 • Saçları daha kalın, güçlü ve parlak yapar
 • Yan etkisi yoktur.

Size özel tek seans ya da birden fazla seans önerisi için hazırlanmış özel paket fiyatları hakkında bilgi almak için 05322767039 nolu iletişim hattımızdan bizlere ulaşabilirsiniz.

Saç Mezoterapisi mi yoksa PRP mi Gereklidir?

Saç ekim sonrası bile saçların bakımı, saç köklerinin güçlenmesi ve tutunması için PRP veya Saç Mezoterapisi önerilmektedir. Her iki yöntem de saç dökülmesini önler ve yeniden büyümeyi tetikler. Mezoterapi, vitamin, mineral, nükleik asit ve koenzimlerin özel bir kombinasyonu sonrası kafa derisi altına direk  enjekte edilmesine dayanan bir tedavi yöntemidir. PRP tedavisi, ise hastanın kanından bir numune alınması ve santrifüjde döndürülmesi ardından konsantre trombosit açısından zengin plazmayı etkilenen bölgeye geri enjekte edildiği başarılı bir uygulamadır.

Saç ekimi sonrası seans sayıları 1-2 olurken diğer misafirlerimiz için aralarında ki fark ise şu şekildedir; Mezoterapi yaklaşık 3-6 seans gerektirirken, PRP genellikle 5-8 seans gerektirir. Kliniğimizde sıklıkla yapılan bir uygulama ise önerilen sıra ile kombine bir tedavi uygulamasıdır.

Saç Mezoterapisi Öncesi ve Sonrası

Saç mezoterapisi genel olarak zahmetsiz bir tedavi olsa da göz önünde bulundurulması gereken birkaç nokta olabilir. Öncelikle saç mezoterapisi muayenesinde uzman hekime o dönemde düzenli olarak kullanılan ilaç varsa söylenmelidir. Bu ilaçlar arasında kan incelticiler olabilir ve uzman hekimler bu ilaçlar konusunda sizleri yönlendirebilir. Saç mezoterapisinden sonra saçın bir gün yıkanmaması tavsiye edilebilir.

Saç mezoterapisinin öncesinde ve sonrasında yapılması gereken tüm işlemler ve dikkat edilmesi gereken hususlar tedavinin sorunsuz bir şekilde tamamlanması açısından önemlidir.

Adres


Teşvikiye Mah. Sezai Selek Sok. No:18/3
Nişantaşı, İstanbul

İletişim


Mail: [email protected]


Telefon: 0-532 276 70 39

WhatsApp chat