Göz Kapağı Estetiği

MEDİKAL ESTETİK
Alt ve üst göz kapağı torbalanmalarından, göz çevresi kırışıklıklarına kadar tüm bölgelerde uygulanabilen bu tedavi ayrıca göz çevresindeki ve kirpik aralarındaki siğillerde, iyi huylu benlerde, göz kapağındaki arpacık tedavisinde, ilaçla ve kozmetik ürünlerle geçmeyen yara izlerinde ve lekelerde de uygulanabilir.

Ameliyatsız Göz Kapağı Estetiği Nedir?

Plazma tedavisi ile ameliyatsız göz kapağı estetiği günümüzde mümkündür. Alt ve üst göz kapağı torbalanmalarından, göz çevresi kırışıklıklarına kadar tüm bölgelerde uygulanabilen bu tedavi ayrıca göz çevresindeki ve kirpik aralarındaki siğillerde, iyi huylu benlerde, göz kapağındaki arpacık tedavisinde, ilaçla ve kozmetik ürünlerle geçmeyen yara izlerinde ve lekelerde de uygulanabilir.

Yararları

Ameliyatsız Göz Kapağı Tedavisi, göz kapağı için ameliyat olunan durumlarda verilen süre kadar (5-10 yıl) kalıcılık sağlar. Kırışıklıklar içinse yaşa ve duruma bağlı olarak ortalama 1-2 sene kalıcılık sağlar diyebiliriz. Diğer yöntemlerle kıyaslandığında, aynı etkili derinliklerde uygulanmasına rağmen bilinen riskleri en aza indiren, uygulama öncesi, uygulama sırası ve sonrasında kişinin konforunu üst düzeyde tutan bir tedavidir.

Uygulama Süresi

İşleme başlamadan önce uygulama yapılacak bölge anestezik kremle uyuşturulur. Seanslar hastanın göz yapısına göre 20-40 dakika arasında değişir. Uygulamada cildin sorunlu dış yüzeyini nokta nokta buharlaştırılır, bu sistemle yeni doku süreci başlamış olur ve tedaviden sonra fazla olan göz kapağı dokusu toparlanmaya başlar. Görme üzerine herhangi bir yan etkisi olmaz.

Göz yapısına göre, ayda bir yapılan seanslarla 1-3 seans gerekir. Kırışıklıkları ve göz kapakları ameliyat olma seviyesine gelmemiş hastalarda tek seans yeterli olabilir. Etkili sonuç alabilmek için cilt yapısının kapsamlı muayenesi ve kişinin sosyal hayatı göz önüne alınarak uygun program belirlenmelidir.

Uygulama sonrasında sıvı fondöten ile işlemin yapıldığı bölge kapatılır. Sorunlu bölge buharlaştırıldıktan sonra kabuklanan kısım 5-7 günde düşer ve istenilen iyileşme sağlanır. Bebek sabunları ile temizleme önerilir, kozmetik veya ilaç kullanılmaz. Mutlaka renkli likit güneş koruyucu uygulanılmalıdır.

Kimlere Uygulanabilir?

Bağışıklık sistemi hastalığı olanlara, cilt rahatsızlığı bulunanlara, uygulama alanında yara veya enfeksiyonu olanlara ve hamilelere uygulaması uygun değildir.

Adres


Teşvikiye Mah. Sezai Selek Sok. No:18/3
Nişantaşı, İstanbul

İletişim


Mail: [email protected]


Telefon: 0-532 276 70 39

WhatsApp chat