diyetisyen takibi

SAĞLIKLI YAŞAM VE ZAYIFLAMA

Sağlıklı zayıflamak için dengeli beslenme üzerine kurulu bir zayıflama programını takip etmek gerekir. Aksi halde sağlığımıza zarar vermiş olur, kalıcı olmayan kilo kayıpları yaşayabiliriz. Unutmamalıyız ki, sağlığımız herşeyin başında gelir.

Diyetisyen Takibi Nedir?

Sağlıklı beslenme, yeterli ve dengeli beslenme demektir. Vücudumuzu oluşturan hücrelerin düzenli ve dengeli çalışması için tüm besin öğelerini, yani yağ, karbonhidrat, protein, vitamin ve mineralleri, yediklerimizle yeterli miktarda almalıyız. Vücudumuzun tüm besin maddelerine ihtiyacı vardır. Tek taraflı beslenmek yani sadece protein veya karbonhidratla beslenmek yanlıştır. Sağlıklı zayıflamak için dengeli beslenme üzerine kurulu bir zayıflama programını takip etmek gerekir. Aksi halde sağlığımıza zarar vermiş olur, kalıcı olmayan kilo kayıpları yaşayabiliriz. Unutmamalıyız ki, sağlığımız herşeyin başında gelir. O nedenle kilo vermek, kilo almak ve kilomuzu korumak için tek doğru yol sağlıklı ve dengeli beslenmekten geçer.

Breeze Clinics’ta sağlıklı yaşam ve zayıflama merkezimize gelen misafirlerimiz ile ilk görüşmeler doktorumuz tarafından yapılır. Doktorumuz gerekli gördüğü konularla ilgili diyetisyenimize yönlendirmeler yapar ve ilk muayenede gerekli görürse kan tahlili ister.

Diyetisyen görüşmelerimiz haftada bir, ayda dört kez olmak üzere gerçekleşir. Kontroller haricinde özel durumlar için diyetisyenimizle iletişime geçebilecek numaralar misafirlerimize verilir. Böylece kilo kontrolünü sağlamakta zorlanan kişiler her zaman her yerde soru sorabilecekleri ve destek alabilecekleri bir diyet programı yaptıklarını bilirler ve motivasyonları daha yüksek tutulur.

Misafir & diyetisyen görüşmelerinde, görüşmenin başında tanita ölçümleri yapılarak, ilerleme bu ölçümler esnasında saptanır. Bu ölçümler vücut yağ oranı, vücut yağ kütlesi, kas oranı, kas kütlesi, ödem oranı, vücut su oranı, metabolizma yaşı gibi verilerden oluşur. Ölçüm, her iki bacak, her iki kol ve gövde olarak, segmental (bölgelere ayırarak) yapılır. Tanita cihazı sayesinde yapılan haftalık ölçümler neticesinde, vücudun hangi bölgesinden ne kadar kilo kaybedildiğini ve vücudun bu bölgelerinin yağ, kas su ve ödem değişimini görebiliyoruz.

Diyetisyen, misafirimizle yaptığı görüşmelere dayanarak, detoks smoothielerinden uygun olan bir tanesinin yapılış şekli ve malzemelerini içeren flyer’ı ile birlikte, kendisine kapalı bir şekilde şişelenmiş olarak takdim eder.

Misafir ile doktorun ilk görüşmesinde kan tetkiki gerekli görüldü ise, bu tetkikler doktor ve diyetisyen tarafından incelenerek, misafire uygun bir beslenme desteği oluşturulur ve dışarıdan alınabilecek takviyelerle de sonuçlar desteklenir.

Doktor konsültasyonu sonunda Velashape -Ultrashape veya Velashape – Mezoterapi kombinasyonlardan biri gerekiyorsa bile misafirlerimize ücretsiz bir diyet görüşmesi verilerek, diyetisyen kontrolü ile cihazların etkinliğinin artırılması amaçlanır. Cihazlar her ne kadar yağ yakımını artıran ve kilo verilmesine yardımcı olan yöntemler olsalar da diyetle desteklenmedikçe etkinlikleri sınırlıdır. Bu sebeple bu uygulamaları yaptıran misafirlerimiz diyet ve egzersizle uygulamaların etkinliğini ve kalıcılığını artırarak, daha hızlı bir şekilde sağlıklı bir görünüme kavuşurlar.

Sağlıklı Yaşam ve Zayıflama kampanyalarımızdan zamanında haberdar olmak için sosyal medya hesaplarımızı takip edebilirsiniz.

Adres


Teşvikiye Mah. Sezai Selek Sok. No:18/3
Nişantaşı, İstanbul

İletişim


Mail: [email protected]


Telefon: 0-532 276 70 39

WhatsApp chat