klasik cilt bakımı

CİLT BAKIMLARI

Kullanılan profesyonel ürünlerle uzmanlar tarafından cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde derinlemesine temizleme işlemidir. Bu işlem ortalama 1 saat sürer ve cilde sırasıyla temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske ve masaj uyuglanarak işlem tamamlanır.

Klasik Cilt Bakımı Nedir?

Cildimiz dış etkiler, yaşam koşulları, beslenme alışkanlıkları ve yaş alma gibi etkenlerle bir takım olumsuzluklarla karşılaşır. Çok ciddi sorunlar görünmeyen ciltlerde bile düzenli bakım yaplılması cildin sağlığını, gençliği ve parlaklığını koruması için bir önlemdir.

Yararları

Somon DNA tedavisinin cilde sağladığı yararları üçe ayırabiliriz. Birincisi, cildi ekstra nemlendirmesidir. Somon DNA’nın içerisinde yoğun miktarda hyalüronik asit bulunur. Hyalüronik asit de cildin nemlendirilmesinde son derece etkin rol oynamaktadır. Bu sayede, cildin elastikiyetini güçlendirip, kalıcı yumuşaklık kazandırır, yeni lekelerin oluşmasını engeller. Unutmayın ki ihtiyacı olan nemi kazanan cilt, her zaman daha genç ve daha sağlıklıdır.

İkinci yararı, cildi daha canlı, daha parlak bir hale getirmesidir. Bunu da içindeki vitaminler, minareller, aminoasitler, proteinler, inorganik tuzlar gibi zengin içeriğiyle sağlamaktadır.

Sonuncu ve en önemli faydası da, kolajen yapımını uyarmasıdır. İçerisinde somon balığı DNA’sının bulunması, somon balığının DNA’sının da insan DNA’sına en çok benzeyen DNA yapısını içermesi nedeniyle, uygulanan kişinin DNA yapısına etki ederek kolajen yapımını çok kuvvetli bir şekilde uyarmakta ve 3-4 ay gibi kısa bir sürede cildi sıkılaştıarak, çok daha dolgun bir hale getirmektedir.

Uygulama Süresi

Klasik cilt bakımı, kullanılan profesyonel ürünlerle uzmanlar tarafından cildin ihtiyacına uygun olacak şekilde derinlemesine temizleme işlemidir. Bu işlem ortalama 1 saat sürer ve cilde sırasıyla temizleme, peeling, tonik, buhar, komedon temizliği, maske ve masaj uyuglanarak işlem tamamlanır.

Bu sayede cilt temizlenir, tıkalı olan gözeneklerde biriken yağ ve kirler arındırılır, cildin esnekliği ve parlaklığı geri kazandırılmış olur.

Klasik cilt bakımı her zaman yapılabilir fakat deri 28 günde bir kendini yenilediği için ayda bir uygulanması önerilir.

Kimlere Uygulanabilir?

Somon DNA, her mevsimde her cilt tipine uygulanabilir, fakat özellikle yaz öncesinde uygulanırsa güneş ışınlarının karşı cildin daha iyi korunmasını sağlar. Yaşlanma karşıtı etkisi sebebiyle, ciltteki ince çizgilerin giderilmesi amacıyla çokça tercih edilmektedir. Çökmüş, çok çukur olan bir yüze, dolgu uygulaması yapılmadığı takdirde volüm vermek amacıyla, çok kuru bir ciltte de cilde nem vermesi amacıyla uygulanabilir.

Diyabet ve kalp hastaları, damar tıkanıklığı ve felç geçmişi olan kişiler, kan pıhtılaşma bozukluğu sorunu yaşayanlar ve gebelerde uygulanması tavsiye edilmez. Düşündüğünün aksine, balığa alerjisi olan kişilerde Somon DNA uygulaması yapılmasının bir mahsuru yoktur. Bu, doğru bildiğimiz bir yanlış, bir şehir efsanesidir.

Adres


Teşvikiye Mah. Sezai Selek Sok. No:18/3
Nişantaşı, İstanbul

İletişim


Mail: [email protected]


Telefon: 0-532 276 70 39

WhatsApp chat