enzymacid (kimyasal peeling etkili)

CİLT BAKIMLARI

Cilt dokusunun kalitesini önemli ölçüde arttırır. Cildin ölü hücrelerden temizlenmesi ve yüzeydeki cilt katmanlarının kaldırılması ile mekanik etki, aydınlatıcı etkiyle birlikte daha pürüzsüz ve parlak bir cilt yaratması ile kimyasal etki, haftalar boyunca süren doku yenilenmesini destekleyen biyolojik etki, cilt tonu ve cilt hücreleri üzerindeki canlandırıcı etki etki ile birlikte her yaştan hastalara uygulanabilir.

Enzymacid (Kimyasal Peeling Etkili) Nedir?

Bu dermo-estetik bakım, soluk ciltler, sigara içen kişilerin cildi, kabartılar, aşırı pigmentasyon, kalınlaşmaş ciltler, yüzeysel lekeler, yara izleri, yüzeysel kırışıklıklar ve yorgun ciltler çeşitli cilt sorunlarını ele alır.

Yararları

Yeni bir cilt bakım teknolojisi olan bu çok yönlü peeling bakımı, cilt dokusunun kalitesini önemli ölçüde arttırır. Cildin ölü hücrelerden temizlenmesi ve yüzeydeki cilt katmanlarının kaldırılması ile mekanik etki, aydınlatıcı etkiyle birlikte daha pürüzsüz ve parlak bir cilt yaratması ile kimyasal etki, haftalar boyunca süren doku yenilenmesini destekleyen biyolojik etki, cilt tonu ve cilt hücreleri üzerindeki canlandırıcı etki etki ile birlikte her yaştan hastalara uygulanabilir.

Uygulama Süresi

TEMİZLEME: Bu bakım için özel kullanılan süt ve losyonlarla yüz ve boyun temizlenir.

PEELING: Bu bakım için özel kullanılan scrub ile yüz ve boyun ovalanarak arındırılır.

SERUM: Bioptic Soothing Lotion’a batırılmış iki pamuk parçası koruma amacıyla gözlere yerleştirilir. Glyco Serum VIT C avuç içine damlatılarak parmak uçlarıyla yüze uygulanır ve 2 set halinde 3’er dakika bekletilir.

MASAJ: Post Acid Modeling maskenin kremi ince tabaka halinde sürülerek uzun ve rahatlatıcı bir masaj uygulanır.

SERUM: Glyco Serum PLGA ampulü yüze uygulanarak 2set halinde 3’er dakika bekletilir.

MASKE: Krem tekrar sürülerek uzun ve rahatlatıcı bir masaj uygulanır. Gazlı bez yüzün tamamına yerleştirilir. Daha sonra fırça yardımıyla Peel Off Mask uygulanır. Maske ciltte tamamen kuruyana kadar 20 dakika boyunca bekletilir.

Hastanın cildine, mevsime ya da güneş ışınlarına göre Prozym krem ya da Whitefluid koruma kremi uygulanarak bakım sonlandırılır.

Kimlere Uygulanabilir?

Peeling yapılacak yüzeyde açık uçuk bulunuyorsa, derin güneş yanığı, açık yara ve enfeksiyonlar varsa, daha önceden o bölgede soyma işlemi yapılmışsa bu yöntem kullanılmaz. Ayrıca Roaccutane tedavisi gören ya da yakın zamanda görmüş kişilere kimyasal peeling uygulanmaz.

Adres


Teşvikiye Mah. Sezai Selek Sok. No:18/3
Nişantaşı, İstanbul

İletişim


Mail: [email protected]


Telefon: 0-532 276 70 39

WhatsApp chat