lenf drenaj

SAĞLIKLI YAŞAM VE ZAYIFLAMA

Kan dolaşımını hızlandırmak, vücuttaki şişkinlik ve ödemin atılması amacıyla, haftada 3 kere uyuglanması ideal olan, seansı yaklaşık 30 dakika süren ve uygulama sonrası herhangi bir yan etki görülmeyen bir masajdır.

Lenf Drenaj Nedir?

Sağlıklı beslenme, hareket&egzersiz, zihinsel dinginlik dışında çok önemli bir sağlık unsuru daha vardır; lenf dolaşımı. İç organlarımızın temizliğinden sorumlu, atık toplama sistemi olan lenf dolaşımı, doğru çalıştığında bağışıklığımız artar ve hastalıklara karşı dirençli, sağlıklı bir bedenimiz olur. Lenf kanalları cilt altından topladığı su ve proteinden oluşan “lenf” sıvısı içerir. Lenf sıvısı cilt yüzeyine çok yakın lenf kanallarına sızarak hareket eder. Lenf kanallarından akan lenf sıvısı yoluna devam ederken, daha derinlerde yer alan geniş lenf kanallarına dökülür, bunlara koltuk altı ve kasıkları örnek verebiliriz. Lenf sıvısı, lenf nödülleri ve bazı guddeler tarafından filtere edilerek bedenin daha geniş toplar damarlarına akar. Cilt altında biriken ve lenf kanalları ile toplanarak filtre edilen bu su ağırlıklı sıvı idrar yoluyla bedenden atılır. Protein ve su dokular arasında birikerek ödem oluşturur. Ödem, lenf kanallarının yetersiz olduğu durumlarda, lenf kanallarını tıkanması veya tahribatında ya da bir hastalıkta meydana gelebilir. Ödem sıklıkla bacaklar ve kollarda görülse de bedenin herhangi bir bölgesinde oluşabilir. Kol veya bacakta ödem oluşumu sıkılık, ağırlık ve ağrıdan dolayı sorunu yaşayan kişileri fazlasıyla rahatsız edebilir.

Lenf Drenaj, kan dolaşımını hızlandırmak, vücuttaki şişkinlik ve ödemin atılması amacıyla, haftada 3 kere uyuglanması ideal olan, seansı yaklaşık 30 dakika süren ve uygulama sonrası herhangi bir yan etki görülmeyen bir masajdır.

Yararları

Lenf Drenaj, ödem ve şişme, şiş topuklar, bacaklar vb, toksin birikmesi, selülit ve kilo gibi problemlerin dışında, akne ve diğer cilt problemleri, ameliyat öncesi ve sonrası sıkıntılar, ödem ve iyileşme sürecine destek, yara izleri (eski ya da yeni), kabızlık ve hazımsızlık, hormonal dengesizlikler, ergenlik, hamilelik öncesi ve sonrası, menopoz, regl öncesi gerginlik, göğüslerde hassasiyet, sinüzit, saman nezlesi, tekrarlanan enfeksiyonlar, soğuk algınlığı, grip, üst solunum yolu hastalıkları, eklem iltihaplanmaları, romatizma, stres, anksiyete, gerginlik, yorgunluk, uykusuzluk gibi problemlerde de yardımcı olabilir.

Uygulama Süresi

Lenf Drenaj, kan dolaşımını hızlandırmak, vücuttaki şişkinlik ve ödemin atılması amacıyla, haftada 3 kere uyuglanması ideal olan, seansı yaklaşık 30 dakika süren ve uygulama sonrası herhangi bir yan etki görülmeyen bir masajdır.

Uygulama sırasında birkaç parçalı cihazın ince çorabı kişiye giydirilerek ayaklar, bacaklar ve karın sarılır ve lenf drenajı cihazı çalıştırılır. Cihaz parmak uçlarından yukarıya doğru, düzenli aralıklarla basınç uygulayarak, lenf drenajını sağlayan masajı gerçekleştirir. Hiçbir ürün kullanılmadan yapılması, diğer masajlardan ayırt edici özelliğidir.

Bu masaj, lenf sıvısının akışını hızlandırır ve şişkinliği en aza indirerek rahatlık sağlar. Sayesinde lenf akımı desteklenir ve ödemle oluşan şişkinlik azaltılabilir. Lenf drenaj masaji bedenimizi toksinden, bakteriden, mikroptan, kimyasal atıklardan ve sıvı fazlasından arındırır ve direnç sistemimizi güçlendirir. Güçlenen beden iç ve dış etkenlere karşı mükemmel bir direnç gösterir, bu sayede fizyolojik iyilik hali dışında ruhsal bir arınma da sağlar. Aynı zamanda vücutta sıkılaşma ve selülitli görünümün azalmasına da destektir.

Kimlere Uygulanabilir?

Lenf drenaj işlemi herkes tarafından kullanılabilir. Çünkü bu masaj tipi çok hafif, hiçbir kimyasal kullanılmadan ve yavaş yapıldığı için ciltte kızarıklığa bile neden olmaz.

Adres


Teşvikiye Mah. Sezai Selek Sok. No:18/3
Nişantaşı, İstanbul

İletişim


Mail: [email protected]


Telefon: 0-532 276 70 39

WhatsApp chat