Yenidoğan kordon kanından yada donor yetişkin kemik iliğinden alınan Mezenkimal Kök Hücreler, (hücrelerin bağ dokusunda bulunan), vücutta bulundukları dokulardan hasarlı dokulara geçme yeteneğine, her ortamda farklılaşma özelliğine sahiptirler. Bu mucizevi Kök Hücrelerden türetilen Eksozomlar cilt re-konstrüksiyonu, cildin ihityacı olan kolajeni ve elastini önemli ölçüde artırma, yara izi görünümünü yumuşatma, cilt tahrişini azaltma, akne tedavisinde, sarkmış ciltlerde lifting etkisi yaratma, saç hücrelerinde iyileştirme, yaşlılık lekelerini ve kırışıklıkları azaltma gibi bir çok farklı alanda kullanılabilir.

Modern tedavi çözümü Eksozom Kök Hücre tedavisi rejeneratif tıpta gelişen teknolojiler sayesinde, üstün (yenileme) rejeneratif potansiyele sahip eksozomları kök hücrelerden izole edilmeleri ve medikal estetik alanında ticari bir ürün olma alanını geçtiğimiz bir kaç yıl içinde açtı. Eksozomlar, birçok alanda çok yönlü kullanım uygulamalarına sahiptir. Medikal Estetik alanında başarılı ve minimal invaziv uygulamaları sayesinde kısa zamanda kabül görmüştür ve uygulama alanı birçok yeni keşifle genişlemeye devam etmektedir.

Hücre dışı veziküller (EcV’s) adı verilen Eksozomlar, hemen hemen tüm hücrelerde, dokularda ve vücut sıvılarında bulunan kök hücrelerden salınan doğal, hücre dışı, küçük keseciklerdir. DNA, RNA ve Proteinlerin hücreden hücreye aktarım yolu Eksozomlar sayesinde büyük bir hızla açılarak yenilenme, canlandırma hareketi başlatılır. Hücreler arası sinyalleşmeye yardımcı olurlar. Özetle Eksozom kargolar, hücreler arası iletişimi sağlayarak yakın veya uzak olan hücreler arasında hücre içine ait hayati bilgileri düzenleyen molekülleri taşırlar. Temas ettikleri hücreye sağlıklı olması için gereken tepkiyi nasıl ve ne zaman vereceğini iletirler.

Eksozom Kök Hücre Tedavisi Nasıl Uygulanır?

Medikal estetik uygulamalarında eksozomların mikro iğnelemeler ile olmaktadır. Uygulama öncesi anestezik kremle uyuşturulan hasarlı bölge üzerinde acısız olarak işlemler kısa sürede tamamlanır. Prosedüre göre 15-20 günden önce olmamak kaydı ile yeni ek bir seans önerilebilir. Eksozomlar, dış deri katmanları üzerinde dağılır ve yaralı cilde büyüme faktörleri salar, böylece gelişmiş bir yara iyileşme sürecini ve dokunun yeniden şekillenmesi sağlar. Cilt iyileştirme uygulamalarının yanı sıra eksozomların saç restorasyon arenasında da başarılı bir şekilde kullanılabileceği klinik araştırmalarla kanıtlanmıştır. Alopesi (saç dökülmesi) için eksozom tedavisi (Rejeneratif Tıp), yan etki bildirimi olmaksızın saç büyümesini destekler. Saç derisine enjekte edilen eksozomlar, saçların yeniden çıkmasına yardımcı olmak için saç köklerinin dibinde bulunan dermal papillaya ulaşır gereken mesaj be takviyeleri iletir. Vücudumuzdaki tüm hücrelerin genç ve sağlıklı kalmasında hayati bir rol üstlenen eksozomlar yeni nesil hücresel tedavi yöntemlerinin en doğal olanlarındandır

Kliniğimizde kullanılan Eksozom Kök Hücre serumu içeriği ise;

 • 000.000.000 eksozom
 • 50 farklı büyüme faktörü
 • Peptidler
 • Q Enzimler
 • Amino asitler
 • Mineraller
 • Vitaminler
 • Antioksidanlar ‘ dan oluşmaktadır.

Exosom Kök Hücre Tedavısı Kullanım Alanları Nelerdir?

 • Cilt Onarımı, Cilt Yenileme
 • Cilt Elastisiyetini Arttırma
 • Sarkma Problemlerini Giderme (Llifting)
 • Scar İz Tedavileri
 • Akne Tedavisi
 • Saç ve Saç Kökleri Tedavisi
 • Kök Hücre Tedavisi

Kısacası, Eksozomlar, içeriğinde yer alan büyüme faktörleri, aminoasitler, vitaminler ve besleyici bileşenleri, yenilenmenin hızla hayata geçmesine destek olmaktadır. Cilt onarımları, lifting etkisi yaratma ve saç köklerini iyleştirme gibi bir çok estetik uygulamalarda gerekli tüm ihtiyaçlarını karşılamakta sıklıkla kullanılmaktadır.

Adres


Teşvikiye Mah. Sezai Selek Sok. No:18/3
Nişantaşı, İstanbul

İletişim


Mail: [email protected]


Telefon: 0-532 276 70 39

WhatsApp chat