Nazolabial çizgi“, burun ve çene arasındaki dudaklarımızın hemen yanında yer alan hat olarak tanımlanır. Bu çizgi, genellikle yaş ilerledikçe cildimizin deforme olması nedeniyle derinleşir, bozulur ve sonucunda çökme, kırışıklık görülebilir.  Bu durum, genellikle estetik açıdan yorgun, yaşlı ve daha mutsuz bir ifade vermektedir. Misafirlerimizin bekledikleri Nazolabial hattının yumuşatılması, düzgün hale getirilirken halk arasında “aslan surat” olarak bilinen doğal olmayan görünümden uzak tutulmasıdır.

Günümüzde Nazolabial hattı/çizgi tedavisi, ameliyatsız çözümlenmektedir. Çizginin yumuşatılması amacıyla birçok farklı medikal estetik uygulaması yapılmaktadır. Bu işlem, kişinin özel durumuna ve isteklerine göre değişebilir. Lokal anestezi kremi ile 20-25 dakika uyuşturulması beklenen bölgeye birkaç dakika süren mezoterapi yada dolgu uygulaması ile  işlem tamamlanır. Daha sonra, danışan evine, işine hemen gidebilir. Sosyal yaşantısında herhangi bir değişikliğe neden olmamaktadır.


Nazolabial çizgi tedavisinin etkileri, işlem sonrası hemen görülür ve iyileşme süreci bir iki gün sürer. İşlem sonrası, ciltte minimal enjeksiyon giriş izleri  görülebilir ve olası şişlikler azalır kaybolur. Morluk yada farklı bir farklı tepki görülmemektedir. Nazolabial çizgiler için tedavinin herhangi bir yan etkisi bulunmamaktadır.

Gülme çizgisi olarak bilinen Nazolabial çizgi tedavisinin maliyeti, kullanılan mezoterapi veya dolgu ürüne göre değişmektedir. Mezoterapi ile tedavi edilecek ise içinde topik içermeyen Class3 sertifikalı bir ürün, dolgu kullanılacak ise FDA onayı, bulunan dolgu markası tercih edilmelidir. Bu onay ve sertifikalar, ürünlerin kalitesinin ve güvenilirliğinin garanti edilmesi amacıyla kullanılır.  Sizler de işlem öncesi, ürünleri tüm yönleri ile inceleyebilir ürün barkodlarını isteyebilirsiniz.

Nazolabial Çizgiler Nasıl Geçer?

Ameliyatsız Nazolabial çizgi tedavisinin yapılabileceği yöntemler arasında, cilt bütünlüğünü bozmadan yapılan dolgu enjeksiyonlarında uzman bir doktor görüşü alınmalıdır. Bir çok durumda bu hat yerine orta yüze yapılacak dokunuşlar, yumuşamayı doğal görünüm bozmadan karşılayabilir. Bunun dışında Nucleofill DNA ışıltısı, 7K Lifting gibi  kuvvetli mezoterapiler de doğallığı tercih eden danışanlarımızın ilk istediği işlemler olmaktadır Bu yöntemlerin etkileri, süresi ve devam seansı hakkında bilgi doktorumuzca işlem öncesi bildirilir.

Tedavinin cilt bütünlüğü bozulmayacak şekilde uygulanması önem arz etmektedir. Doğru yöntem seçimi için medikal estetik doktorunca yapılan diğer uygulamalara da göz atmanız da fayda bulunmaktadır

Adres


Teşvikiye Mah. Sezai Selek Sok. No:18/3
Nişantaşı, İstanbul

İletişim


Mail: [email protected]


Telefon: 0-532 276 70 39

WhatsApp chat